To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #102,643 - 1/28/25 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | inspector |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB |
| Test #123,563 - 6/16/25 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Industrial (SA08G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SA08G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Test #65,243 - 12/27/22 1:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #64,312 - 11/18/22 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | rado |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra 16GB C10 A1 |
| Test #58,062 - 3/19/22 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | HDD |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | HDD External |
| Test #58,620 - 4/5/22 8:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #75,945 - 12/16/23 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | WB Nvme |
| Test #77,043 - 1/5/24 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | km |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas Select Plus 64GB SD Raspberry Pi 4b 2GB Rev 1.5 |
| Test #45,149 - 5/9/21 6:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Atyss |
| Test #48,200 - 7/24/21 9:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | DFCF |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 128G C10A1 SDXCI Pi OMV5 |
| Test #48,384 - 7/29/21 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | OSBY-RPI4B8 SanDisk Extreme 64GB 2021-0729 |
| Test #51,099 - 10/8/21 11:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | AndrewLB |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Select micro SD on Pi4 |
| Test #52,642 - 11/16/21 3:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #55,610 - 1/16/22 4:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Black Game Drive SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDGameDrive |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #12,804 - 3/17/20 10:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sd |
| Test #3,437 - 10/31/19 8:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Arrssenne |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme pro |
| Test #4,078 - 11/22/19 11:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme microSDHC UHSI |
| Test #128,672 - 11/10/25 5:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd-test |
| Test #413 - 6/10/19 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk U100 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDU10032GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk U100 |
| Test #1,256 - 8/8/19 9:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,302 |
| User: | MarkB |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |