To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #46,806 - 6/18/21 6:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Ali |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #46,815 - 6/19/21 4:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #48,019 - 7/19/21 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #48,184 - 7/23/21 10:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #55,705 - 1/18/22 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MicroSD 64GB onboard Pi4 |
| Test #53,501 - 12/4/21 11:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #43,976 - 4/16/21 4:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk |
| Test #44,510 - 4/28/21 5:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #61,487 - 7/29/22 6:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Flashbin |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Pro Endurance 32GB on Pi 4 |
| Test #61,939 - 8/14/22 4:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | susadmin |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Ultra on Pi 4B using Via Labs |
| Test #66,748 - 1/31/23 5:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Slinky |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SAMSUNG PRO Plus 256GB MB-MD256KA/AM |
| Test #66,962 - 2/7/23 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Nookie |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #58,537 - 4/1/22 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | mmc32gu+ |
| Test #70,005 - 5/7/23 8:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Brians 32GB SD card |
| Test #69,211 - 4/10/23 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | X96 Air |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | hdd |
| Test #9,939 - 2/21/20 7:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Note: | factory |
| Test #1,748 - 8/30/19 7:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD Samsung 32GB |
| Test #2,711 - 10/1/19 1:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Hilor |
| Test #40,213 - 2/10/21 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | R1D2 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128 GB on Pi4 |
| Test #102,643 - 1/28/25 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,303 |
| User: | inspector |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB |