To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #57,697 - 3/8/22 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #74,506 - 11/17/23 6:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Test #74,790 - 11/21/23 1:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba MQ04UBB400 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba Hdd |
| Test #63,205 - 10/5/22 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SDHC (SS32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SS32G |
| Class: | C4 |
| Test #61,588 - 8/1/22 5:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL256 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #61,359 - 7/22/22 7:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | saf |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #58,676 - 4/7/22 5:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #63,704 - 10/24/22 9:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #57,479 - 2/28/22 11:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | piii |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | MAKERDISK |
| Test #57,628 - 3/6/22 5:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | subnet |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus Micro SDXC 128GB on Pi4 8GB |
| Test #57,885 - 3/15/22 12:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #5,691 - 12/25/19 4:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Class 10 micro SD on Pi4 |
| Test #5,932 - 12/30/19 2:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #6,743 - 1/10/20 3:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Kingston SSD on Pi 4 with adapter |
| Test #8,116 - 2/5/20 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #42,983 - 3/29/21 3:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | tttemppu |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Test #46,575 - 6/11/21 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Plus 64GB MicroSD on Pi 4 |
| Test #46,929 - 6/22/21 3:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #48,178 - 7/23/21 9:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #48,317 - 7/26/21 3:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | kornelius |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD50NMZW-59A8NS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD_BLACK P10 5 TB portable HDD on UDB 3.0 |