To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #48,317 - 7/26/21 3:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | kornelius |
| Brand: | Western Digital My Passport Ultra |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WD50NMZW-59A8NS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD_BLACK P10 5 TB portable HDD on UDB 3.0 |
| Test #45,854 - 5/21/21 1:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | EWC |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVO Select 64GB on Pi 4 8GB Raspian 64bit |
| Test #51,262 - 10/14/21 5:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #104,730 - 3/5/25 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | 32GB Micro SD on new Pi 5 all stock |
| Test #105,035 - 3/12/25 4:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #40,509 - 2/15/21 11:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64gb on Pi 4 8gb |
| Test #40,563 - 2/16/21 10:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | samsung |
| Test #41,111 - 2/27/21 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | rm369 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | tasandisk 32gb sd card |
| Test #41,421 - 3/5/21 12:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Casper |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 32GB microSD on Pi4 |
| Test #41,894 - 3/13/21 12:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | rj |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Ssandisk SDSQXA2-064G-GN6MA 64 GB micro SDXC on Pi 4 |
| Test #12,393 - 3/13/20 1:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk onPi |
| Test #79,998 - 2/22/24 1:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SH64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #81,473 - 3/12/24 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card |
| Test #74,973 - 11/25/23 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston SDCG3/128GB 128GB microSDXC Canvas Go Plus 170R A2 U3 V30 |
| Test #86,524 - 5/2/24 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,299 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #86,314 - 4/30/24 2:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #80,084 - 2/23/24 5:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | riyaz3000 |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung GD2S5 3.0 Evo Select |
| Test #82,977 - 3/28/24 10:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #90,157 - 6/28/24 10:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | test_rp1 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test_rp1 |
| Test #74,921 - 11/24/23 5:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB A1 Class 10 on Pi 4B v.1.4 |