To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,265 - 9/16/19 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | mikeCentola |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SanDisk 32G A1 |
| Test #3,481 - 11/1/19 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | my128rpi4 |
| Test #3,794 - 11/11/19 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #11,229 - 3/2/20 2:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung evo plus 128Go |
| Test #9,801 - 2/20/20 10:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | ktully |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC256 on Raspberry Pi 4B 4GB |
| Test #40,558 - 2/16/21 8:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #41,059 - 2/26/21 8:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #41,169 - 2/28/21 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #41,594 - 3/8/21 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #21,102 - 4/27/20 10:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #24,582 - 5/16/20 8:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 32GB MicroSD on Pi4 |
| Test #14,874 - 4/5/20 10:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #73,601 - 10/8/23 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #71,646 - 7/21/23 2:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | flo |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card directly in Pi 3 |
| Test #56,715 - 2/11/22 5:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #57,447 - 2/27/22 4:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus 32GB microSD on Pi 4 |
| Test #63,146 - 10/2/22 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #64,488 - 11/25/22 8:23 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | piper |
| Brand: | Verbatim SD (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Verbatim SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Verbatim ProPlus 64 |
| Test #86,674 - 5/4/24 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | foo |
| Test #79,041 - 2/6/24 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card using Pi 5 embedded Reader |