To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #77,044 - 1/5/24 1:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Ultimate 128GB SD on Raspberry Pi 3b Plus |
| Test #87,274 - 5/10/24 6:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 sdcard |
| Test #89,393 - 6/14/24 9:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (EZSD1) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 3+ 1.0 |
| Device: | MicroCenter EZSD1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #47,883 - 7/14/21 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus 32G on RPi4b |
| Test #49,230 - 8/20/21 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | computerdoc |
| Brand: | Western Digital easystore |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WD10SDRW-11A0XS1 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Western Digital 1TB External USB HDD on RPi 4B 4GB with Amazon Basic 7 port USB Hub 6 USB 3 1 Charging Port |
| Test #44,298 - 4/23/21 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Michele D. |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk 128gb A2+ RaspBerry Pi 4 OS 64 bit beta |
| Test #56,238 - 2/2/22 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Micro sd card in a raspi 4 |
| Test #56,816 - 2/14/22 6:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 64GB MicroSD |
| Test #58,431 - 3/29/22 7:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RPi 4 Sandisk Ultra 64GB |
| Test #61,162 - 7/14/22 6:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Sandisk Extreme SD 64GB |
| Test #66,425 - 1/23/23 9:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #63,122 - 9/30/22 9:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | armbian-sd32 |
| Test #73,443 - 10/2/23 2:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Coneraid |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung T7 on Pi 4 using USB 3.0 input |
| Test #74,041 - 10/31/23 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk MicroSD Pi4 |
| Test #7,143 - 1/18/20 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #7,188 - 1/19/20 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | KEH |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 128GB (Sep 2018) microSD on Pi4 |
| Test #4,423 - 11/30/19 8:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ls |
| Test #1,337 - 8/13/19 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #1,824 - 9/2/19 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Danne |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST9500325AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #2,195 - 9/14/19 7:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,298 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |