To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #56,715 - 2/11/22 5:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #57,447 - 2/27/22 4:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus 32GB microSD on Pi 4 |
| Test #95,300 - 9/28/24 1:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #79,041 - 2/6/24 10:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SD Card using Pi 5 embedded Reader |
| Test #86,674 - 5/4/24 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | foo |
| Test #76,777 - 12/31/23 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #47,570 - 7/9/21 4:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | just sdcard 32g |
| Test #54,853 - 12/30/21 5:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro micro USB on pi 4 |
| Test #56,176 - 2/1/22 4:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | NewBlack |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 128 Gigabyte MicroSD card on Raspberry Pi 4b withler fans |
| Test #51,654 - 10/25/21 6:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Infidel |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #10,469 - 2/25/20 3:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 16GB on RPI 4 |
| Test #74,946 - 11/25/23 3:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SD Industrial (WC256) |
| Board: | FriendlyElec NanoPC T6 |
| Device: | WDC WC256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #2,805 - 10/6/19 4:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | hddvsSD card |
| Test #4,129 - 11/23/19 9:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Initial Test for First Card |
| Test #1,767 - 8/31/19 4:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | vflorian |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 64GB microSD |
| Test #70,646 - 6/2/23 5:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,297 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | xx |
| Test #88,118 - 5/29/24 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | PI 5 Microcenter SDCard |
| Test #41,173 - 2/28/21 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD on Pi4 |
| Test #41,465 - 3/6/21 1:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #60,477 - 6/15/22 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,296 |
| User: | Ivo12s |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |