To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #52,031 - 11/2/21 12:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | ike |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | klar |
| Test #54,123 - 12/16/21 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung SD EVO on Pi 4 |
| Test #54,379 - 12/21/21 1:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | nihonium |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB on Pi 4 |
| Test #46,502 - 6/9/21 3:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 Intial test on sandisk SD card |
| Test #44,581 - 4/29/21 3:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Stalk |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | pi |
| Test #45,569 - 5/14/21 7:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Kingston 240 Storage JMicron SATA to usb adapter |
| Test #42,671 - 3/24/21 8:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #43,037 - 3/30/21 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #43,057 - 3/30/21 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Stalk |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk sdcard64G |
| Test #54,836 - 12/30/21 2:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk microSD Extreme 64gb Class 3 |
| Test #55,379 - 1/10/22 1:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | GRC |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32Gb Bulleye Pi4 2Gb |
| Test #101,911 - 1/15/25 10:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Netac SDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #132,274 - 3/11/26 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD |
| Test #117,198 - 5/12/25 1:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card |
| Test #66,210 - 1/18/23 2:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Netac SD |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | 64Gb PNY sdcard on Orange Pi 5 16Gb |
| Test #103,242 - 2/7/25 1:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #24,712 - 5/17/20 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST9320325AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | seagate 320GB HDD on Pi 4 using SABRENT SATA to USB adapter |
| Test #27,271 - 6/17/20 10:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #28,396 - 7/1/20 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba MK2565GSX |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | hdd |
| Test #70,011 - 5/8/23 3:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SD Purple (WX32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WX32G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | sd |