To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #71,338 - 7/4/23 9:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #62,793 - 9/17/22 6:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #62,398 - 9/3/22 2:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Mahoro Hoshizuki |
| Brand: | Toshiba SD (UE0DA) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba UE0DA |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | KIOXIA EXCERIA PLUS |
| Test #11,812 - 3/8/20 4:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk SSD PLUS |
| Test #7,756 - 1/28/20 7:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDHC on Pi3B |
| Test #3,771 - 11/11/19 2:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | sasayaya |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U1 |
| Note: | 64evo |
| Test #9,618 - 2/19/20 5:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Kuarup |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 128GB mini SD Card |
| Test #4,873 - 12/7/19 9:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 667X |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #6,015 - 12/31/19 7:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #89,783 - 6/21/24 7:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | monstruwaken |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | pi 4 in argon one v2 with micro center ssd |
| Test #75,850 - 12/14/23 3:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #92,047 - 7/31/24 4:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung BC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | i dont remember |
| Test #76,328 - 12/21/23 11:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #78,230 - 1/24/24 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Gung-Ho-Tx |
| Brand: | Netac SD (SDXXX) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Netac SD16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Generic SD Card RPi5 |
| Test #41,943 - 3/13/21 6:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 32GB 2ghz/700mhz OC |
| Test #24,132 - 5/12/20 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #12,366 - 3/13/20 6:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk Ultra 16GB |
| Test #19,520 - 4/20/20 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 64GB EVO+ microSD |
| Test #55,565 - 1/15/22 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | ssd |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sata |
| Test #43,022 - 3/29/21 11:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,285 |
| User: | ANCIENTKING1 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSA on Pi4 using StarTech SATA to USB adapter |