To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #62,152 - 8/22/22 11:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport2627 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | Pi4 WD MyPassport HDD |
| Test #74,457 - 11/17/23 1:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | fo0bar |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | ARCANITE 128 GB USB 3.1 SuperSpeed |
| Test #55,320 - 1/9/22 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Agility 3 Series |
| Board: | Orange Pi Plus - Plus 2 |
| Device: | OCZ AGILITY3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ SSD on OrangePi |
| Test #130,498 - 1/14/26 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi4 test2 |
| Test #126,286 - 9/2/25 3:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #68,245 - 3/12/23 6:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | h |
| Test #100,713 - 12/29/24 10:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | internal 64GB sd card |
| Test #78,810 - 2/2/24 3:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk Ultra microSDHC USH-I on Raspberry Pi 4 Model B Rev 1.1 as boot disk |
| Test #79,206 - 2/9/24 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | tomoyan596 |
| Brand: | Toshiba SD (SA128) |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Toshiba SA128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | KIOXIA EXCERIA 128GB microSDXC Class10 UHS-I U1 on Pi Zero WH |
| Test #89,458 - 6/16/24 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #6,544 - 1/8/20 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | tapaloeil |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend32GB |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Transcend usb key |
| Test #952 - 7/24/19 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | ExtremePlus |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SanDisk Extreme |
| Test #10,231 - 2/24/20 4:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | none |
| Test #53,401 - 12/3/21 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi400 overclocked |
| Test #53,618 - 12/7/21 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #53,712 - 12/9/21 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | initial benchmark |
| Brand: | Western Digital My Passport HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC MyPassport2626 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Note: | WD 1TB HDD on RPI4 |
| Test #44,315 - 4/24/21 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #52,051 - 11/3/21 3:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #52,152 - 11/5/21 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,287 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #51,532 - 10/22/21 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,286 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |