To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,263 - 2/18/20 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #2,634 - 9/28/19 2:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Maxeed |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung PRO 32GB Endurance |
| Test #10,163 - 2/23/20 1:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #10,486 - 2/25/20 10:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kris |
| Test #1,204 - 8/6/19 1:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #1,210 - 8/6/19 11:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | clavoen |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #12,245 - 3/12/20 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Scorpio 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD3200BEVT-22ZCT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | hd |
| Test #13,315 - 3/22/20 4:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk A1 Class 10 U1 64GB SD card |
| Test #23,457 - 5/7/20 3:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | jbn |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi4 |
| Test #25,992 - 5/30/20 10:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #26,326 - 6/3/20 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | STR |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | STR |
| Test #62,792 - 9/17/22 4:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X400 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SD8TB8U256G1001 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspberry Pi 3 b+ Sandisk x400 |
| Test #64,286 - 11/17/22 12:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #61,965 - 8/14/22 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Sandisk New 3 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | jvata |
| Test #65,897 - 1/12/23 7:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | faezi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | rpi4 biasa |
| Test #124,944 - 7/21/25 10:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD01T |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #130,679 - 1/19/26 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #77,764 - 1/19/24 12:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung 840 EVO SSD on Pi 4 using SATA docking station |
| Test #2,655 - 9/28/19 4:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd card |
| Test #6,123 - 1/2/20 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | sandisk sd 128 |