To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #125,772 - 8/14/25 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | gwvr |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi SD Card 32GB (A2) on Pi Zero 2 W |
| Test #77,928 - 1/21/24 6:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #78,488 - 1/27/24 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST2000LM007-1R8174 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | hd |
| Test #79,822 - 2/18/24 5:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk on PI 4 using SABRENT USB 3.0 to SATA External Hard Drive EC-DFLT. |
| Test #93,371 - 8/24/24 4:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard2 |
| Test #89,753 - 6/21/24 8:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | PRSXFENG |
| Brand: | Verbatim SD (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 3+ 1.0 |
| Device: | Verbatim SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Verbatim Premium MicroSD on RPi CM3+Lite on Waveshare PoE Carrier Board |
| Test #75,741 - 12/12/23 6:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk ultra 128 |
| Test #71,125 - 6/23/23 9:17 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston Micro SD Card USB Reader |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston Generic-USB3.0CRW-SD |
| Class: | USB Flash |
| Test #71,753 - 7/24/23 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus SD 256GB on Pi 4 8GB |
| Test #72,918 - 9/8/23 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #62,552 - 9/8/22 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | T3chiT3chie77 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO microSD on Pi 4 |
| Test #62,999 - 9/24/22 3:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB on RPI |
| Test #56,454 - 2/6/22 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #45,869 - 5/21/21 1:48 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #53,619 - 12/7/21 4:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #51,542 - 10/22/21 8:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | makerdisk |
| Test #47,105 - 6/26/21 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Frxhb |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD |
| Test #47,835 - 7/14/21 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #9,054 - 2/17/20 9:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate ST95005620AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | testssd |
| Test #9,263 - 2/18/20 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |