To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #27,318 - 6/17/20 11:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | npsuser |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Jetson with Sandisk 32GB |
| Test #69,756 - 4/29/23 11:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | Toshiba MK2556GSY |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba 7200 RPM 250GB 2.5 |
| Test #48,194 - 7/24/21 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #49,226 - 8/19/21 8:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate ST1000LM035-1RK172 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Seagate ST1000LM035 with WDs external HDD box[D |
| Test #50,530 - 9/21/21 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | lacie SSD 1T |
| Test #55,275 - 1/8/22 12:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #51,333 - 10/16/21 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #52,684 - 11/17/21 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,282 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk 32gb op Pi 4b+ |
| Test #47,729 - 7/13/21 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Ragnar |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 128Gb A2 SD on Pi 4 |
| Test #48,193 - 7/24/21 3:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 32GB |
| Test #51,656 - 10/25/21 9:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #113,241 - 5/5/25 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sSanDisk 32GB |
| Test #19,910 - 4/22/20 8:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | samsung evo+ |
| Test #24,218 - 5/13/20 8:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sd |
| Test #11,919 - 3/9/20 4:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Arcdigital |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus on Pi 4 |
| Test #67,130 - 2/11/23 10:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #59,141 - 4/23/22 5:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | RoolMan |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung EVO Plus 128GB |
| Test #61,181 - 7/15/22 10:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #71,667 - 7/21/23 3:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #2,983 - 10/13/19 3:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,281 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |