To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #8,438 - 2/11/20 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Fit on pi 4 using SCSI Direct-Access |
| Test #8,798 - 2/16/20 5:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Usb Ultrafit |
| Test #9,457 - 2/19/20 12:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC200) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC200 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #25,617 - 5/26/20 5:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | geojet |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | PNY X-Eite 64GB on Jetson Nano |
| Test #2,859 - 10/8/19 9:31 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | bee |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB vs SB64G |
| Test #2,868 - 10/8/19 8:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD SanDisk Extreme Pro |
| Test #3,320 - 10/28/19 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | McgoesOnline |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #3,925 - 11/16/19 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #126,275 - 9/2/25 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | FNK Tech USB SD Card Reader |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | FNK GenericSTORAGEDEVICE |
| Class: | USB Flash |
| Test #102,007 - 1/17/25 7:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | The1stWay |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 Ultra |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Orange Pi 5 Ultra 16GB RK3588 w/ SanDisk microSD |
| Test #123,066 - 5/30/25 6:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN400) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN400 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk - Model: SN400 |
| Test #123,524 - 6/13/25 8:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | microcenter usb 3.0 flash drive 32gb |
| Test #133,554 - 5/12/26 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #98,371 - 11/18/24 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | hornsk001 |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SATA to USB |
| Test #60,059 - 5/31/22 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | BX 500 on Pi4 using UGREEN CM471 |
| Test #65,296 - 12/28/22 5:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | kioxia on pi3 |
| Test #65,752 - 1/10/23 3:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #68,689 - 3/24/23 11:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Nospamas |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 128gb on Raspberry Pi 4b |
| Test #58,591 - 4/4/22 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | initial test |
| Test #61,866 - 8/11/22 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Zloy |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | bla |