To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #62,344 - 9/1/22 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #53,190 - 11/28/21 12:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Sire87 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #43,303 - 4/4/21 12:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 4B with 64G SD Card |
| Test #51,560 - 10/23/21 8:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | daz |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #55,592 - 1/15/22 2:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Spinpoint HM Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung HM321HI |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #55,895 - 1/23/22 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | samsung 64gb evo red |
| Test #46,975 - 6/23/21 5:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sandisk sd card 32 go |
| Test #47,782 - 7/13/21 7:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,132 - 12/18/23 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN01T) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SN01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sd card 1tb |
| Test #80,410 - 3/1/24 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SK32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk |
| Test #87,102 - 5/8/24 7:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | USB 01 |
| Test #3,235 - 10/25/19 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SK128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SK128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD card |
| Test #4,155 - 11/25/19 4:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD |
| Test #8,831 - 2/16/20 7:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | elod88 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk extreeme pro |
| Test #7,570 - 1/24/20 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sony SD OEM (NCard) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Sony NCard |
| Class: | C10 |
| Note: | reboot |
| Test #7,799 - 1/29/20 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 ScanDisk Extreme 64G |
| Test #2,054 - 9/9/19 9:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #11,598 - 3/6/20 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Test |
| Test #14,093 - 3/28/20 10:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Fit 223 Gb |
| Test #15,575 - 4/8/20 1:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | TZ |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MK6475GSX |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | TZ Toshiba HDD Orico |