To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #52,158 - 11/5/21 1:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #52,458 - 11/12/21 3:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Rpi 3B+ Sandisk Extreme 32GB |
| Test #50,373 - 9/16/21 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk |
| Test #48,538 - 8/3/21 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | piper |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD 64gb blk |
| Test #55,389 - 1/10/22 7:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | AJ |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | V32GB |
| Test #43,481 - 4/7/21 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,279 |
| User: | piman |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 64GB A2 V30 on PI4 8GB |
| Test #52,834 - 11/20/21 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | boot 32gb card |
| Test #53,215 - 11/28/21 12:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | CarlderWal |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32 GB 90Mb/S |
| Test #53,455 - 12/4/21 3:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus 64GB microSDXC |
| Test #80,300 - 2/28/24 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #77,056 - 1/5/24 2:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | km |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YD4QD) |
| Board: | Raspberry Pi Zero 2 W 1.0 |
| Device: | Samsung YD4QD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Pro Ultimate 128GB SD on Raspberry Pi Zero 2W |
| Test #68,200 - 3/11/23 11:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | blumenthal |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO 128GB on Pi 400 v1.0 |
| Test #60,080 - 6/1/22 5:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | unkonw SD card |
| Test #20,176 - 4/24/20 12:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | SteveKap |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Xtreme 32gb U1 on RPi4B 4gb RAM |
| Test #14,265 - 3/30/20 4:24 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Pi 4B overclocked stock cana kit 32 gig sdcard |
| Test #40,974 - 2/24/21 6:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #26,224 - 6/1/20 7:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #4,516 - 12/2/19 12:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | 128GB SanDiskCard |
| Test #4,943 - 12/9/19 6:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk |
| Test #5,702 - 12/26/19 5:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | FLASH-USB Sandisk |