To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #89,881 - 6/23/24 5:45 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SSD on PI 4 with usb attached drives |
| Test #75,858 - 12/14/23 11:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Industrial (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SA16G |
| Class: | C10 V10 U1 |
| Note: | Ol scandisk first boot on Pi 5[D |
| Test #92,848 - 8/14/24 7:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | Samsung SD |
| Test #102,800 - 1/31/25 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra USB3 on Pi4 |
| Test #131,014 - 1/28/26 4:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #23,794 - 5/9/20 7:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #25,995 - 5/30/20 11:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | TempoxuN |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDHC 32GB A1 C10 V30 UHS-I U3 on Pi4 8GB |
| Test #14,872 - 4/5/20 10:14 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | sd |
| Test #40,612 - 2/17/21 8:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Saules8 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung SD 64 GB on Pi 4B |
| Test #41,414 - 3/5/21 1:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #28,437 - 7/1/20 11:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | C10 |
| Test #47,727 - 7/13/21 12:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Ragnar |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme 128Gb A2 SD on Pi 4 |
| Test #53,665 - 12/7/21 6:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JB1RT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung JB1RT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #9,476 - 2/19/20 3:16 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 16GB Edge A1 SD Card |
| Test #4,531 - 12/2/19 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #5,220 - 12/14/19 11:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | dgg |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #11,392 - 3/4/20 7:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston SD 32gb |
| Test #2,163 - 9/13/19 12:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | ian |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 128gb extreme pro |
| Test #3,994 - 11/19/19 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #70,530 - 5/29/23 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Pro Extreme on Pi 4 |