To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #71,699 - 7/22/23 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4B with SanDisk SR64G |
| Test #61,516 - 7/30/22 3:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | sabrent ssd on Pi 4 using ROG adapteur |
| Test #61,954 - 8/14/22 11:33 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | SSD |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #58,983 - 4/19/22 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Test #60,231 - 6/7/22 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #65,104 - 12/21/22 3:56 am | |
|---|---|
| Score: | 1,275 |
| User: | hakwik |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using IcyBox USB-C enclosure (no powered hub) |
| Test #66,802 - 2/2/23 10:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | n/a |
| Test #61,445 - 7/27/22 1:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi4b |
| Test #63,292 - 10/8/22 9:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | olliko |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung Extreme SD Card |
| Test #57,761 - 3/10/22 4:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | jhauser14905 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB, Pi 4 in an Argon40 EON Pi NAS Case |
| Test #24,555 - 5/16/20 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk A1 C10 U1 128GB Pi4b |
| Test #40,505 - 2/15/21 10:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #40,950 - 2/23/21 1:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #14,030 - 3/28/20 11:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Slid3rek |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro 32GB SDHC |
| Test #15,511 - 4/8/20 10:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #93,121 - 8/19/24 7:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk on Pi4B |
| Test #91,855 - 7/28/24 9:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A2 (SK64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SK64G |
| Class: | A2 C10 V10 U1 |
| Note: | ? |
| Test #131,683 - 2/20/26 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #69,682 - 4/26/23 6:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #128,269 - 10/29/25 2:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | f2calv |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 32GB MicroSD on Pi 4b 4GB |