To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #23,378 - 5/6/20 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,277 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC256 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | i like memes |
| Test #23,698 - 5/8/20 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | batman |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (BE8QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung BE8QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | micro ssd |
| Test #20,524 - 4/25/20 9:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Sumsang 128GB SD Card on Pi 4 |
| Test #41,863 - 3/12/21 2:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #13,355 - 3/22/20 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Dynamode 2 TB on pi 4 |
| Test #52,685 - 11/17/21 12:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SANDISK SD32GB SDCARD Pi 4b+ |
| Test #55,793 - 1/20/22 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USB Thumbdrive |
| Test #49,199 - 8/18/21 8:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme SD Card on Raspberry Pi 400 |
| Test #50,646 - 9/25/21 7:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #51,094 - 10/8/21 7:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #100,650 - 12/28/24 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | SlayaPi |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 1.0 |
| Device: | Hitachi HTS547550A9E384 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Cm5 500 mech drive |
| Test #72,957 - 9/10/23 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | mamadou |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | raspberryepi 4 4gb on microSD |
| Test #74,374 - 11/17/23 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #56,725 - 2/12/22 12:22 am | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | 64bit sd card |
| Test #71,443 - 7/10/23 9:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Kashall |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Inland Professional 256GBM SSD on Pi 4 using PiShop SATA to USB adapter |
| Test #8,392 - 2/10/20 2:46 am | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #3,086 - 10/18/19 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD Card |
| Test #92,509 - 8/8/24 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Radxa ROCK 5A |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | RockPi 5A |
| Test #7,079 - 1/17/20 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas React (SD256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD256 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston microSDXC Canvas SeIect Plus 256GB UHS-I/A1/C10 |
| Test #92,861 - 8/14/24 8:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,276 |
| User: | kvgsqtii |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Pi4 USB --> SSD |