To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #2,709 - 10/1/19 12:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | SRK |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra 64GB New Version A1 |
| Test #3,293 - 10/27/19 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Problemo |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #3,504 - 11/2/19 10:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | dutch007 |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | CorsairSSD |
| Test #50,920 - 10/3/21 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Panasonic SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Test #51,597 - 10/24/21 2:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | MicroSD_UHS1 |
| Test #42,427 - 3/20/21 10:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | rct |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Switch SD 128GB on RPI 4 32 bit |
| Test #45,673 - 5/16/21 5:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | MaxIkar |
| Brand: | Samsung SD (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi 4 8Gb with SD card |
| Test #46,974 - 6/23/21 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #48,566 - 8/3/21 7:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,274 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Kingston Digital DataTraveler SE9 32GB USB 2.0 Flash Drive (DTSE9H/32GBZ) |
| Test #50,718 - 9/27/21 9:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Frittenfranz |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | SanDisk SD Card 128Gb |
| Test #49,451 - 8/24/21 4:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD High Endurance (SH32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SH32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro microSD 32GB |
| Test #50,573 - 9/23/21 4:40 am | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | SD ALI |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SD CARD Ali |
| Test #75,071 - 11/27/23 3:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 32GB Ultra SDSQUNS-032G-GN3MN on Raspberry Pi 4 |
| Test #56,603 - 2/8/22 8:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD Card |
| Test #69,597 - 4/22/23 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Rasp PI 4 with 8 gigabytes of ram |
| Test #69,706 - 4/27/23 1:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #70,678 - 6/4/23 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard local |
| Test #64,321 - 11/18/22 10:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB U10 on Pi4B |
| Test #60,101 - 6/1/22 9:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | huxelot |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | pi4 4gb and samsung t7 1tb |
| Test #14,016 - 3/28/20 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,273 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |