To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #65,753 - 1/10/23 5:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk SC64G on Pi4 |
| Test #59,729 - 5/15/22 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #64,447 - 11/23/22 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD 128GB A2 Class 10 U3 |
| Test #613 - 7/1/19 7:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Sony |
| Test #785 - 7/13/19 10:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston Canvas React |
| Test #5,640 - 12/24/19 9:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #2,875 - 10/9/19 5:08 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #7,520 - 1/24/20 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #75,419 - 12/4/23 10:49 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung sd card u3 64GB |
| Test #88,098 - 5/29/24 9:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SSD-Maxtor-Pi4 |
| Test #88,970 - 6/9/24 6:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | pinano |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk Ultra microSD on Pi 4 |
| Test #82,122 - 3/21/24 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #130,356 - 1/10/26 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #40,921 - 2/22/21 8:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Hornet-600 |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | SD-Card 32Gb Samsung |
| Test #41,535 - 3/7/21 8:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme SD-CARD A2 U3 |
| Test #41,812 - 3/11/21 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #14,039 - 3/28/20 12:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST9500325AS |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #14,206 - 3/29/20 12:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Digital (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Kingston 64gb sd |
| Test #12,250 - 3/12/20 4:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #12,882 - 3/18/20 9:36 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SC128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk SC128 |