To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #47,392 - 7/4/21 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE64G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SE64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk uSD |
| Test #48,865 - 8/9/21 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Test #4,407 - 11/30/19 2:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Seagate ST500LM012HN-M500MBB |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | ssd |
| Test #2,111 - 9/11/19 9:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | sandisk ssd ultra 1tb |
| Test #3,281 - 10/27/19 1:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | dgd |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk Ultra Fit |
| Test #3,294 - 10/27/19 5:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | kapla |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | kapla |
| Test #3,773 - 11/11/19 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL128 |
| Class: | C10 |
| Note: | SD Card |
| Test #57,682 - 3/7/22 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #60,177 - 6/4/22 10:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Plus 128Gb |
| Test #70,056 - 5/9/23 8:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,270 |
| User: | zimbu |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 32GB (2021) on RPi 400 |
| Test #64,829 - 12/7/22 9:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #64,985 - 12/14/22 11:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | [ |
| Test #14,183 - 3/29/20 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel DC S3500 Series |
| Board: | Raspberry Pi Zero W 1.1 |
| Device: | Intel SSDSC2BB080G4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #16,810 - 4/11/20 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SD-Card |
| Test #25,889 - 5/29/20 4:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Ultra Flair 32GB |
| Test #21,488 - 4/29/20 1:12 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (BB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung EVO 32GB microSDHC UHS-I |
| Test #75,859 - 12/14/23 11:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (CBADS) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston CBADS |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #86,743 - 5/5/24 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #132,406 - 3/16/26 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SD64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | N/A |
| Test #2,915 - 10/10/19 8:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GD4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | 128 EVO SD card |