To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #9,104 - 2/17/20 12:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | laserman |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |
| Test #7,332 - 1/21/20 11:59 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | DD |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | Sandisk 64GB ultra stock pi4 passive cooling |
| Test #1,996 - 9/7/19 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL32G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | Sandisk 32Gb SD |
| Test #14,925 - 4/5/20 6:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | cheeseburger |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Microcenter MicroSDXC 256GB |
| Test #15,998 - 4/9/20 11:41 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | smarthome |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 mit ioBroker |
| Test #27,125 - 6/15/20 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Test #27,579 - 6/21/20 4:47 am | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Davince |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SR32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SR32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk PU SanDisk Ultra 32GB on Pi 4 |
| Test #40,798 - 2/20/21 1:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,272 |
| User: | Monkeey |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung 32GB SD Card |
| Test #40,895 - 2/22/21 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Barter |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED4QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung ED4QT |
| Class: | C10 U3 |
| Test #14,422 - 4/1/20 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | DarkJoker |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 |
| Note: | SanDisk U1 |
| Test #17,149 - 4/12/20 7:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | kodo |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SL64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL64G |
| Class: | C10 |
| Note: | Sandisk Ultra Class 10 |
| Test #22,963 - 5/4/20 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Cyril |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk extreme |
| Test #25,274 - 5/23/20 5:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (GB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung GB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | test |
| Test #27,824 - 6/23/20 11:25 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | AJK |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk UltraUSB3.0 |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Sandisk 32GB USB stick on Pi 4 4GB |
| Test #47,220 - 6/29/21 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk 128 sdcard boot |
| Test #43,957 - 4/15/21 11:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme 256GB MicroSD on Pi 4 |
| Test #45,780 - 5/19/21 10:28 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | zombo |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung Evo Plus 64GB MicroSD on RPi4 |
| Test #50,935 - 10/3/21 10:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #65,324 - 12/29/22 4:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD1 |
| Test #126,635 - 9/11/25 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 1,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra Fit |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | SanDisk UltraFit |
| Class: | USB Flash |