To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #3,259 - 10/26/19 5:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB128 |
| Class: | C10 |
| Note: | Data |
| Test #5,620 - 12/24/19 12:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | rpi@home |
| Brand: | Toshiba SD (UC0D3) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba UC0D3 |
| Class: | C4 U3 |
| Test #7,116 - 1/18/20 2:55 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SM32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SM32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme32GB MicroSD on Pi 4b 1.2 |
| Test #7,169 - 1/18/20 6:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SL16G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SL16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | N/A |
| Test #7,867 - 1/31/20 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk 64GB SD |
| Test #50,114 - 9/9/21 2:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | RobertM |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Rpi 4 |
| Test #47,254 - 6/30/21 8:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #47,849 - 7/14/21 8:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #54,986 - 1/2/22 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra (SB64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SB64G |
| Class: | C10 |
| Test #55,658 - 1/17/22 4:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD32G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra |
| Test #54,378 - 12/21/21 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 1,269 |
| User: | nihonium |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra 64GB on Pi 4 |
| Test #53,515 - 12/5/21 5:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | NetApp |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Lexar SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston 32GB Canvas Select Plus Micro SD Card |
| Test #53,947 - 12/14/21 1:34 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MK Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba MK7559GSXF |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Test #48,174 - 7/23/21 9:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EB1QT) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EB1QT |
| Class: | C10 U1 |
| Test #49,135 - 8/17/21 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra CZ48 USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk Ultra |
| Class: | USB Flash |
| Note: | usb |
| Test #50,487 - 9/19/21 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #43,393 - 4/6/21 5:05 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | ONN 32GB SD on Pi 4 |
| Test #94,377 - 9/11/24 10:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | C10 V90 U3 |
| Note: | SanDisk SD Card |
| Test #86,008 - 4/25/24 9:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC16G) |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SC16G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | SanDisk Ultra SD 16GB |
| Test #70,904 - 6/14/23 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 1,268 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EC1S5) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung EC1S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Samsung EVOplus pi4 |