To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #68,461 - 3/18/23 6:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,452 |
| User: | BigTiny |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ512HALU-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991 |
| Test #47,217 - 6/29/21 12:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,444 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung 980 Pro |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD980PRO1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 on Uptime Compute Blade v0.6 and Samsung 980 Pro |
| Test #91,874 - 7/29/24 5:03 am | |
|---|---|
| Score: | 19,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GTOSHIBAMEMORY |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #66,137 - 1/17/23 2:05 am | |
|---|---|
| Score: | 19,442 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec 250GB SSD on OrangePi 5 |
| Test #77,312 - 1/10/24 2:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,440 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | OrangePI |
| Test #66,198 - 1/18/23 9:10 am | |
|---|---|
| Score: | 19,439 |
| User: | efectn |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HBJD-00BL2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung MZ-ALQ2560 on Orange Pi 5 using PCIe 2.0 x1 |
| Test #130,128 - 1/3/26 10:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,437 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #94,573 - 9/14/24 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 19,432 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | gsfd |
| Test #72,166 - 8/8/23 6:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,428 |
| User: | ribbemjorn |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZVLB512HBJQ-000L7 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvme |
| Test #67,561 - 2/24/23 1:29 am | |
|---|---|
| Score: | 19,425 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | kioxia 2 |
| Test #68,608 - 3/22/23 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,418 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NE-128 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | M.2 NVMe 128GB KingSpec |
| Test #69,900 - 5/3/23 4:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,415 |
| User: | Lito |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orange Pi 5 Ubuntu Desktop m.2 |
| Test #70,347 - 5/23/23 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 19,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigabyte M.2 NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Gigabyte GP-GSM2NE3256GNTD |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #70,864 - 6/12/23 5:31 am | |
|---|---|
| Score: | 19,412 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SB-1342-512 NVME 500GB |
| Test #74,012 - 10/28/23 8:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,396 |
| User: | zyrorl |
| Brand: | Micron 2450 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Micron 2450NVMe256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SHARKSPEED NVMe 256GB HDD on OrangePi 5 |
| Test #93,490 - 8/26/24 6:59 am | |
|---|---|
| Score: | 19,395 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4SE |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #70,341 - 5/22/23 7:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,391 |
| User: | nachosphere |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rock RK3588S Samsung 256 GB NVMe |
| Test #67,204 - 2/13/23 11:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,386 |
| User: | MRG |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Orange Pi with M2 SSD |
| Test #67,897 - 3/5/23 2:03 am | |
|---|---|
| Score: | 19,380 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Apacer AS2280P4256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | poweroff |
| Test #70,869 - 6/12/23 10:04 am | |
|---|---|
| Score: | 19,378 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SNV2S2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Test |