To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #69,251 - 4/11/23 4:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,304 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG50ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #73,217 - 9/21/23 12:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,300 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | crucial nvme |
| Test #65,318 - 12/29/22 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,290 |
| User: | paladin |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-128 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec orange pi 5 |
| Test #125,729 - 8/13/25 1:35 am | |
|---|---|
| Score: | 19,284 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Crucial CT1000P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucual P3 Plus 1TB |
| Test #68,205 - 3/12/23 1:15 am | |
|---|---|
| Score: | 19,283 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Rocket Nano NVMe PCIe M.2 2242 SSD |
| Test #122,954 - 5/28/25 12:05 am | |
|---|---|
| Score: | 19,278 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung MZ9LQ256HBJD-00BVL |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #70,477 - 5/26/23 5:58 am | |
|---|---|
| Score: | 19,273 |
| User: | jkkNVME Pi5 |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung MZALQ128HBHQ-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | jkk |
| Test #70,802 - 6/9/23 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,271 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ssd |
| Test #79,473 - 2/13/24 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,264 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN740 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN740NVMeWD256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #47,211 - 6/29/21 11:13 am | |
|---|---|
| Score: | 19,264 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDS500G3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Uptime Compute Blade v0.6 and Western Digital Black SN750 |
| Test #67,686 - 2/27/23 11:52 am | |
|---|---|
| Score: | 19,261 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung PM991aNVMeSamsung256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #71,270 - 7/1/23 12:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,260 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P3 Plus M.2 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Crucial CT500P3PSSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CrucialNVME OP5 speed test |
| Test #71,189 - 6/27/23 2:36 am | |
|---|---|
| Score: | 19,252 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 960 EVO |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung SSD960EVO250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 960 EVO M.2 SSD on Orange Pi 5 |
| Test #69,070 - 4/6/23 11:05 am | |
|---|---|
| Score: | 19,249 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Sabrent SB-1342-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #65,301 - 12/28/22 7:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,248 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix BC711 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SKHynix HFM256GD3HX015N |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SKHynix BC711 |
| Test #65,591 - 1/6/23 9:28 am | |
|---|---|
| Score: | 19,246 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | WDC PCSN530NVMeWDC256GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | wd |
| Test #51,670 - 10/26/21 6:29 am | |
|---|---|
| Score: | 19,242 |
| User: | ZHAO |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ512HALU-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | PM981a |
| Test #71,147 - 6/24/23 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 19,239 |
| User: | NVM256GB |
| Brand: | SKHynix BC501 M.2 NVMe |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | SKHynix HFM256GDHTNG-8310A |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | NVM256GB |
| Test #53,727 - 12/9/21 2:47 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,238 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Shuttle DS437 |
| Device: | Kingston SV300S37A60G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #69,620 - 4/23/23 2:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 19,235 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1TB2242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |