To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #67,390 - 2/18/23 8:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,711 |
| User: | pxpunx |
| Brand: | Patriot P310 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Patriot M.2P310240GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Patriot P310 240GB on Compute Blade w/ CM4 8GB Lite (CM4008000) |
| Test #71,269 - 7/1/23 9:38 am | |
|---|---|
| Score: | 16,695 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS240GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | . |
| Test #67,524 - 2/22/23 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 16,690 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NT Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NT-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | bart test |
| Test #73,872 - 10/19/23 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 16,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Test #67,389 - 2/18/23 7:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,687 |
| User: | pxpunx |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Kingston SNV2S250G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston NV2 250G on Compute Blade w/ CM4 8GB Lite (CM4008000) |
| Test #73,419 - 9/30/23 6:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian N400 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingDian NGFF2242128GBSSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | opi5 |
| Test #132,609 - 3/27/26 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 16,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | inital test ssd 1 |
| Test #65,045 - 12/18/22 1:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,654 |
| User: | WestCoastDaz |
| Brand: | Crucial P3 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P3SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Crucial P3 SSD on custom CM4 PCBA |
| Test #70,550 - 5/30/23 1:19 am | |
|---|---|
| Score: | 16,640 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red SN700 Series |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | WDC RedSN7001000GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #64,775 - 12/4/22 4:43 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,634 |
| User: | stamatov |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | Radxa ROCK 5B |
| Device: | Kingston SNVS2000G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston NV1 2TB SSD on Rock Pi 5B |
| Test #69,338 - 4/14/23 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,631 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NE-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston KC3000 on OrangePi 5B |
| Test #70,632 - 6/1/23 10:29 am | |
|---|---|
| Score: | 16,612 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend TS256GMTS430S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Transcend 430S 256G on OrangePi 5 |
| Test #73,593 - 10/8/23 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 16,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #58,479 - 3/31/22 2:12 am | |
|---|---|
| Score: | 16,566 |
| User: | Sipple |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN520 256GB |
| Test #71,107 - 6/22/23 10:07 am | |
|---|---|
| Score: | 16,566 |
| User: | RUNaBitcoinNode |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus2TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung 970 Evo Plus on Odroid M1 8GB RAM |
| Test #53,827 - 12/11/21 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,561 |
| User: | Lazvon |
| Brand: | Western Digital Black SN750 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC WDS100T3X0C-00SJG0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 on CMIO w/PCI Samsung 970 Pro no overclock yet |
| Test #58,442 - 3/30/22 4:10 am | |
|---|---|
| Score: | 16,560 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN520 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC PCSN520SDAPMUW-256G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD SN520 256GB |
| Test #76,997 - 1/5/24 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 16,559 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5B |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | orange pi 5 kingspec |
| Test #66,213 - 1/18/23 4:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,548 |
| User: | CaptainK |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | KingSpec NXM-1TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | KingSpec NXM-1TB M.2 NVME on Raspberry Pi CM-4 with CM4-IO-BASE-A(Mini Base Board) |
| Test #67,387 - 2/18/23 7:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 16,545 |
| User: | pxpunx |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN570250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | WD Blue SN570 250GB on Compute Blade w/ CM4 8GB Lite (CM4008000) |