To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #127,024 - 9/20/25 12:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,710 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingchuxing K525 Series |
| Board: | Orange Pi 3B |
| Device: | Kingchuxing 256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #50,551 - 9/22/21 9:06 am | |
|---|---|
| Score: | 15,706 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A2000 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Kingston SA2000M8500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A2000 NVMe on CM4 Mini Base Board (A) |
| Test #73,521 - 10/4/23 6:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,702 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A56) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | Foresee A3A56 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | FORESEE EMMC 256GB on OPI5+ |
| Test #69,044 - 4/5/23 5:54 am | |
|---|---|
| Score: | 15,697 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston NV2 M.2 NVMe |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Kingston SNV2S500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #67,388 - 2/18/23 7:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,696 |
| User: | pxpunx |
| Brand: | Intel 670p M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Intel SSDPEKNU512GZ |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Intel 670P 512GB on Compute Blade w/ CM4 8GB Lite (CM4008000) |
| Test #99,049 - 11/30/24 4:44 am | |
|---|---|
| Score: | 15,688 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue SN550 NVMe |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | WDC WDS250G2B0C-00PXH0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | reboot |
| Test #27,283 - 6/17/20 1:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Radxa RockPi 4 PCIe Extender |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | Radxa 0x144d |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RockPi4 Samsung EVO 960 Plus NVME direct |
| Test #65,908 - 1/12/23 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,664 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 Pro |
| Board: | NVIDIA Jetson Xavier AGX Kit |
| Device: | Samsung SSD970PRO512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | nvdia jetson xavier agx with ssd |
| Test #47,019 - 6/24/21 6:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #64,206 - 11/14/22 7:04 am | |
|---|---|
| Score: | 15,656 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN5701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,840 - 9/18/22 11:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,650 |
| User: | jhauser14905 |
| Brand: | Kingston NV1 M.2 NVMe |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Kingston SNVS500G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Odroid M1 8GB RAM Kingston NV1 500GB NVMe SSD |
| Test #100,392 - 12/23/24 6:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,641 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2400 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron 2400MTFDKBK512QFM |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 2024_12_24_M2SSD_@ |
| Test #60,310 - 6/10/22 7:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,617 |
| User: | Jelly_Knight |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC BlueSN570250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Western Digital Bluean Oratek Tofu board with a CM4 4GB Lite using M.2 connector |
| Test #87,210 - 5/10/24 6:19 am | |
|---|---|
| Score: | 15,610 |
| User: | Samsung SSD 870 |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung SSD870EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung SSD 870 EVO 1TB |
| Test #56,892 - 2/15/22 9:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,606 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HAHQ-000H1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung SSD on Pi CM4 NVME |
| Test #53,146 - 11/27/21 4:57 am | |
|---|---|
| Score: | 15,602 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | KingSpec NE-128 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | test |
| Test #63,190 - 10/4/22 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 15,599 |
| User: | gunrak |
| Brand: | Samsung PM961 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung MZVLW128HEGR-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM961 |
| Test #66,920 - 2/5/23 12:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,599 |
| User: | Roalkege |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | ODROID N2Plus |
| Device: | SanDisk PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Portable SSD 1TB on Odroid N2+ using USB |
| Test #101,261 - 1/6/25 6:45 am | |
|---|---|
| Score: | 15,598 |
| User: | Majki |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | WDC WDS480G2G0C-00AJM0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | RockPI4 |
| Test #62,609 - 9/10/22 10:23 am | |
|---|---|
| Score: | 15,583 |
| User: | enigmaphoenix |
| Brand: | Team MP33 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Team TM8FP6512G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | TeamGroup model: TM8FP6512G nvme, CM4 on DesPi Super6c |