To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #78,311 - 1/25/24 3:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,149 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NE-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | SSD |
| Test #66,180 - 1/17/23 10:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,148 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #51,159 - 10/10/21 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,148 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Crucial CT250P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CRUCIAL P2 M.2 2280 250GB NVMe |
| Test #58,568 - 4/3/22 1:17 am | |
|---|---|
| Score: | 15,121 |
| User: | amish |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | crucial nvme on waveshare cm4 carrier 4.3.2022 |
| Test #67,597 - 2/24/23 3:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,117 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Solidigm P41 Plus |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Solidigm SSDPFKNU020TZ |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Solidigm P41+ on CM4 NVMe |
| Test #65,875 - 1/11/23 7:26 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | opi5 |
| Test #65,938 - 1/12/23 8:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-256 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | opi5 |
| Test #71,801 - 7/26/23 10:15 am | |
|---|---|
| Score: | 15,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-5122242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #63,729 - 10/25/22 8:40 am | |
|---|---|
| Score: | 15,101 |
| User: | CM44 |
| Brand: | Samsung PM991 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZALQ256HAJD-000L1 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Samsung PM991 M.2 2242 NVMe 256GB on Raspberry Pi Compute Module 4 with Waveshare CM4-IO-BASE-A |
| Test #110,323 - 5/3/25 2:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,097 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Radxa RockPi 4 PCIe Extender |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Radxa 0x126f |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #72,631 - 8/30/23 8:04 am | |
|---|---|
| Score: | 15,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1TB2242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,864 - 9/19/22 6:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,084 |
| User: | jhauser14905 |
| Brand: | Crucial P2 M.2 Series |
| Board: | ODROID M1 |
| Device: | Crucial CT500P2SSD8 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ODroid M1 8GB RAM Crucial P2 500GB NVMe SSD Ubuntu 22.04 |
| Test #103,450 - 2/10/25 7:55 am | |
|---|---|
| Score: | 15,081 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micron 2300 M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Micron MTFDHBA256TDV |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #62,598 - 9/10/22 6:47 am | |
|---|---|
| Score: | 15,078 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent Rocket |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Sabrent SB-1342-512 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | # |
| Test #66,106 - 1/16/23 2:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,065 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green SN350 NVMe |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | WDC WDS480G2G0C-00AJM0 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #65,487 - 1/3/23 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,062 |
| User: | NoSwear |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4B |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS256GNVMeKIOXIA256GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | Kioxia |
| Test #65,756 - 1/10/23 6:11 am | |
|---|---|
| Score: | 15,057 |
| User: | Vlada007 |
| Brand: | Western Digital SN570 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | WDC BlueSN5701TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | CM4 8GB 32emmc WD SN570 |
| Test #70,575 - 5/31/23 1:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 15,054 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1282242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | s |
| Test #82,519 - 3/24/24 11:23 am | |
|---|---|
| Score: | 15,050 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NE Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NE-2562242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | M.2 SSD |
| Test #54,651 - 12/27/21 5:13 am | |
|---|---|
| Score: | 15,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Q300 |
| Board: | Shuttle NC01U |
| Device: | Toshiba Q300 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sdf |