To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #78,658 - 1/30/24 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 13,817 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #78,042 - 1/22/24 4:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,809 |
| User: | risque |
| Brand: | Transcend ESD300 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend TS256GESD310C |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Transcend ESD310 256gb USB ssd |
| Test #91,817 - 7/28/24 1:04 am | |
|---|---|
| Score: | 13,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision E100N M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-E100N128G |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | RPI5-ssd-E1000NHIKKVISION-M.2NVME&M.2NGFF |
| Test #86,039 - 4/26/24 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 13,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec Z3 Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | KingSpec Z3-120 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #49,565 - 8/27/21 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 13,809 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital SN530 |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | WDC PCSN530SDBPMPZ-256G-1101 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #103,756 - 2/15/25 5:35 am | |
|---|---|
| Score: | 13,802 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO2TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,171 - 5/30/24 7:02 am | |
|---|---|
| Score: | 13,797 |
| User: | Cytron Makerdisk |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Intenso SSD |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Cytron Makerdisk |
| Test #66,700 - 1/29/23 5:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,795 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NT Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NT-256 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | KingSpec SSD M.2 SATA 2242 on OPi5 |
| Test #75,919 - 12/15/23 7:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,789 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,909 - 2/3/24 4:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,788 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi5 t5 |
| Test #132,567 - 3/25/26 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 13,786 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (CJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 5 Rev 1.0 |
| Device: | Samsung CJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | TestDrive |
| Test #79,295 - 2/10/24 5:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,783 |
| User: | karaiskos |
| Brand: | Samsung 970 EVO Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD970EVOPlus |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #76,591 - 12/27/23 12:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,773 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Random |
| Test #76,802 - 12/31/23 3:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,770 |
| User: | stizer |
| Brand: | Samsung 870 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung SSD870EVO2TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SAMSUNG EVO 870 2.5 |
| Test #86,961 - 5/7/24 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 13,768 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba A100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba A100 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #68,720 - 3/25/23 10:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 13,767 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kioxia OEM PCIe NVMe SSD |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C+ |
| Device: | Kioxia KBG40ZNS128GNVMeKIOXIA128GB |
| Class: | SSD (PCIe NVMe) |
| Note: | rockp1 |
| Test #75,025 - 11/26/23 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 13,764 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot P300 Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Patriot M.2P300512GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #131,738 - 2/22/26 2:27 am | |
|---|---|
| Score: | 13,762 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Crucial CT480BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crucial bx500 |
| Test #75,212 - 11/29/23 7:11 am | |
|---|---|
| Score: | 13,757 |
| User: | CaxtonPi |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 550Gb |
| Test #49,513 - 8/26/21 5:56 am | |
|---|---|
| Score: | 13,757 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM981a M.2 NVMe Series |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung MZVLB256HBHQ-000L2 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | modberry cm4 |