To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #59,255 - 4/28/22 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 5,808 |
| User: | ninob |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crucial bx 500 on intenso case fw 259 |
| Test #8,028 - 2/3/20 2:36 am | |
|---|---|
| Score: | 5,808 |
| User: | tym2liv3 |
| Brand: | Kingston SSDNow mS200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SMS200S330G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | 5 msata |
| Test #124,782 - 7/15/25 5:15 am | |
|---|---|
| Score: | 5,808 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend TS128GMTS430S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #93,255 - 8/21/24 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,807 |
| User: | snorlax212 |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | NucBox10 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS1000GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk Extreme PRO 3.2 1TB on NucBox 10 |
| Test #27,709 - 6/22/20 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,807 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | dogfish 120gb msata on pi using noname adapter |
| Test #67,513 - 2/22/23 5:23 am | |
|---|---|
| Score: | 5,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 ssd on pi4 using ACT AC1510 sata to usb |
| Test #62,317 - 8/31/22 8:20 am | |
|---|---|
| Score: | 5,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SP A55 512GB SSSD using Aliexpress usb-sata |
| Test #57,511 - 3/2/22 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 5,806 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #55,537 - 1/14/22 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 5,805 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | P4B+ 1.4 2GB Inateck Kingston 240GB |
| Test #42,008 - 3/14/21 4:50 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,805 |
| User: | timo |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS120G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Wd green M.2 2280 ssd on Pi 4 using >cBox M280C M2 enclosure |
| Test #8,046 - 2/3/20 11:48 am | |
|---|---|
| Score: | 5,805 |
| User: | raspi4 |
| Brand: | AData SU630 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU630 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | raspi4 |
| Test #6,154 - 1/2/20 3:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,804 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 CT120BX500SSD on Pi 4 using iitrust USB 3.0 to SATA Adapter Cable |
| Test #47,185 - 6/28/21 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 5,804 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian Portable Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | KingDian P10120GB |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | KingDian 120GB on RPI4 |
| Test #79,897 - 2/19/24 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,804 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS1000GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | P4 USB3 SSD[D |
| Test #18,531 - 4/16/20 11:54 am | |
|---|---|
| Score: | 5,804 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | kingston ssdnow300 |
| Test #14,360 - 3/31/20 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 5,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Green 240GB SATA SSD on Pi 4 using JMicron JMS567 USB to SATA 6Gb/s bridge |
| Test #14,879 - 4/5/20 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 5,803 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SSD am USB des PI4 |
| Test #40,366 - 2/13/21 4:50 am | |
|---|---|
| Score: | 5,803 |
| User: | foxi3 |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Green 120GB SSD using Oricoh 2139C3 Type-C Hard Drive Enclosure |
| Test #44,838 - 5/4/21 8:51 am | |
|---|---|
| Score: | 5,803 |
| User: | ezbee |
| Brand: | LITEON M.2 OEM L Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | LITEON LSS-32L6G-HP |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #14,688 - 4/4/20 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 5,802 |
| User: | Roofuzz |
| Brand: | Undentified JMicron USB to SATA Adapter |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | JMicron JMicronTech |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4 Samsung NVME+SATA USB Adapter |