To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #53,946 - 12/14/21 1:26 am | |
|---|---|
| Score: | 5,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #14,636 - 4/3/20 12:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 500GB |
| Test #100,400 - 12/23/24 10:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,674 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC GreenM.22280240GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #101,540 - 1/10/25 7:23 am | |
|---|---|
| Score: | 5,673 |
| User: | iwz |
| Brand: | ASUS ROG STRIX Arion RGB NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | ASUS ROGESD-S1C |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | ROG-ESD SSD Enclosure with PNY CS1030 250GB M.2 NVMe via usb3.0 cable with extra usb2.0 power on a Pi 4 - #1 |
| Test #84,394 - 4/9/24 10:27 am | |
|---|---|
| Score: | 5,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | test |
| Test #7,290 - 1/20/20 7:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial M4-CT128M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial M4 SSD 128G SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #25,030 - 5/21/20 9:25 am | |
|---|---|
| Score: | 5,673 |
| User: | PTJay |
| Brand: | SanDisk Extreme II SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDHP256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Ultra Plus 256 GB SSD on Pi 4 using Conrad Electronics SATA to USB adapter |
| Test #26,946 - 6/12/20 7:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,673 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSK USB to M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SSK SSKStorage |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #26,478 - 6/5/20 5:05 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS1000GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SANDISK |
| Test #83,226 - 3/30/24 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 5,672 |
| User: | dfreer |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston 240GB A400 SATA SSD on Raspberry Pi 4b 8GB using ELUTENG SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #104,584 - 3/2/25 2:03 am | |
|---|---|
| Score: | 5,672 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | ASUS Tinker Board 2-2S |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #67,223 - 2/14/23 11:47 am | |
|---|---|
| Score: | 5,672 |
| User: | SW |
| Brand: | Samsung 850 Pro |
| Board: | QEMU Standard PC (Q35 + ICH9, 2009) |
| Device: | Samsung SSD850PRO256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | n/a |
| Test #6,548 - 1/8/20 3:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,671 |
| User: | PI |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial M4-CT128M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #27,543 - 6/20/20 1:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDP128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #24,562 - 5/16/20 4:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #50,623 - 9/24/21 6:17 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SP600 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SP600 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | ADATA SP600 32GB SSD on pi4B+ using SABRENT SATA to USB3.0 adapter |
| Test #48,441 - 7/31/21 11:30 am | |
|---|---|
| Score: | 5,671 |
| User: | Hubert |
| Brand: | Netac ZSlim |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Netac MobileDataStar |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Netac Z-Slim 250GB SSD on PI4 using USB |
| Test #60,275 - 6/10/22 3:58 am | |
|---|---|
| Score: | 5,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung SSD850EVO1TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #132,401 - 3/16/26 6:03 am | |
|---|---|
| Score: | 5,671 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #65,236 - 12/26/22 11:29 am | |
|---|---|
| Score: | 5,670 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |