To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #5,801 - 12/27/19 8:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba OCZ TR200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba TR200 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #23,892 - 5/10/20 6:10 am | |
|---|---|
| Score: | 5,684 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDiskSSD PLUS 240GB (SDSSDA-240G) |
| Test #10,241 - 2/24/20 7:54 am | |
|---|---|
| Score: | 5,681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD240 |
| Test #63,939 - 11/3/22 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 5,681 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | WINTEN WT100 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WINTEN WT100-120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #10,402 - 2/25/20 8:28 am | |
|---|---|
| Score: | 5,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #40,596 - 2/17/21 6:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,680 |
| User: | Wildfire |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | argon m2 WD Green m.2 2280 SSD |
| Test #13,043 - 3/20/20 7:06 am | |
|---|---|
| Score: | 5,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk Plus |
| Test #83,911 - 4/5/24 2:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,680 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS350 Panther Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Apacer AS350256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Apacer |
| Test #6,537 - 1/8/20 1:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,679 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk X600 M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk X600M.22280SATA128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #3,790 - 11/11/19 12:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,679 |
| User: | p4pero |
| Brand: | SanDisk Extreme Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SD9SN8W512G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | netper4 |
| Test #4,949 - 12/9/19 10:30 am | |
|---|---|
| Score: | 5,678 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | rpi4 with ssd at usb3 |
| Test #76,220 - 12/20/23 4:02 am | |
|---|---|
| Score: | 5,678 |
| User: | manousos grillakis |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | patriot p210 512gb |
| Test #72,189 - 8/9/23 7:46 am | |
|---|---|
| Score: | 5,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force GS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Corsair ForceGS |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Corsair Force Series GT on Pi 4 Sabrent USB 3.0 to SSD |
| Test #58,296 - 3/26/22 3:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,677 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS500G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test2 |
| Test #54,293 - 12/19/21 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,677 |
| User: | mostalive |
| Brand: | Samsung 840 |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung SSD840Series |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung EVO 840 250GB on Pi 400 using Orico 1 bay HDD dock |
| Test #61,155 - 7/14/22 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 5,676 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS100T2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD SSD (probably fake) |
| Test #8,389 - 2/9/20 11:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,676 |
| User: | Lombi |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Silicon Power 60GB S55 SSD with Onvian adapter on pi4 |
| Test #74,785 - 11/20/23 9:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,675 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPi4 |
| Test #70,541 - 5/29/23 2:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,675 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Agility 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | OCZ AGILITY3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Agility 3 on Pi 4 using MantisTek MBox2.5 SATA to USB adapter |
| Test #43,570 - 4/8/21 7:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,675 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Yucun R580 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Yucun SH00R060GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |