To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #42,420 - 3/20/21 9:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,664 |
| User: | [C |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #66,404 - 1/23/23 4:24 am | |
|---|---|
| Score: | 5,662 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #19,426 - 4/20/20 3:27 am | |
|---|---|
| Score: | 5,662 |
| User: | hporter |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDX120GG25 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SD Card |
| Test #56,675 - 2/11/22 2:16 am | |
|---|---|
| Score: | 5,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sandisk ssdplus 240 |
| Test #132,594 - 3/26/26 11:48 am | |
|---|---|
| Score: | 5,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4b 8GB - Jmicron 152d:1561 - 2026 Firmware |
| Test #70,197 - 5/16/23 12:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec NXM Series |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | KingSpec NXM-1TB2242 |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | 1ghz test1 |
| Test #67,232 - 2/14/23 4:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | LITEON OEM CV Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | LITEON CV3-DE256 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | k |
| Test #76,727 - 12/30/23 9:41 am | |
|---|---|
| Score: | 5,661 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | RZEE |
| Test #59,632 - 5/12/22 6:07 am | |
|---|---|
| Score: | 5,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Ultra 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SDSSDH3256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 4 |
| Test #60,078 - 6/1/22 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 5,660 |
| User: | Anon |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston SSD 256GB with non-compatible adapter and quirks applied to make it work, peace |
| Test #58,105 - 3/20/22 6:58 am | |
|---|---|
| Score: | 5,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston OEM RBU-SNS M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston RBUSNS8180DS3128GJ |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #45,974 - 5/23/21 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,660 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 883 DCT Datacenter Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD883DCT240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | samsung |
| Test #99,838 - 12/14/24 2:00 am | |
|---|---|
| Score: | 5,659 |
| User: | T7 |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (SLD32) |
| Board: | H96 Max X3 |
| Device: | Foresee SLD32 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | kingston canvas go plus 256GB |
| Test #11,982 - 3/9/20 2:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,659 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apple SD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Apple SSDSD256E |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #98,113 - 11/14/24 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,658 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Crucial CT4000MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #59,973 - 5/28/22 8:38 am | |
|---|---|
| Score: | 5,658 |
| User: | omgmog |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT250MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #66,801 - 2/2/23 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 5,658 |
| User: | srs |
| Brand: | OCZ Petrol Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | OCZ PETROL |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Petrol SSD on Pi4 using StarTech SATA to USB3 |
| Test #41,514 - 3/6/21 9:42 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,657 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Oracle VirtualBox Virtual Hard Disk |
| Board: | Oracle VirtualBox |
| Device: | VirtualBox VBOXHARDDISK |
| Class: | Virtual |
| Note: | Ubuntu on VirtualBox on Lenovo Yoga 730 |
| Test #3,420 - 10/31/19 7:42 am | |
|---|---|
| Score: | 5,657 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU655 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU655 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD |
| Test #2,496 - 9/23/19 3:22 am | |
|---|---|
| Score: | 5,657 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso PortableSSD Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intenso PortableSSD |
| Class: | SSD (Portable) |