To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #9,964 - 2/22/20 2:32 am | |
|---|---|
| Score: | 5,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix eMMC (HBG4a) |
| Board: | Acer Chromebook 14 (Edgar) |
| Device: | SKHynix HBG4a |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #9,286 - 2/18/20 7:51 am | |
|---|---|
| Score: | 5,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT275MX300SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | in Transcent StorageJet case |
| Test #10,100 - 2/22/20 12:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS1111 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | PNY ASM105x |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY Optima 240GB SSD on Pi 4 using StarTech USB3S2SAT3CB |
| Test #24,477 - 5/16/20 1:49 am | |
|---|---|
| Score: | 5,578 |
| User: | maritom |
| Brand: | Western Digital Blue M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS500G2B0B-00YS70 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | yes |
| Test #11,124 - 3/1/20 3:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,578 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU800 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | AData SU800 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4-SSD |
| Test #43,166 - 4/1/21 5:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,577 |
| User: | sobal |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Crucial BX500 Series |
| Test #67,459 - 2/20/23 9:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | RPI |
| Test #40,152 - 2/8/21 11:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend JetFlash |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Transcend JetFlashTranscend16GB |
| Class: | USB Flash |
| Test #41,018 - 2/25/21 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 5,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #41,364 - 3/4/21 12:00 am | |
|---|---|
| Score: | 5,575 |
| User: | Midastouch |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD Green 240GB M2 Drive. Pi4 4GB Using Argon One Case with USB connector |
| Test #55,334 - 1/9/22 2:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Benfei USB 3.0 to Sata III adapter (ID 2537:1068 ) with UASP and Western Digital model: ATA WDC WDS250G2B0A size: 232.89 GiB |
| Test #62,618 - 9/10/22 1:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Plextor 512GB M8VC on Pi 4 using bad usb adapter |
| Test #69,469 - 4/18/23 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 5,574 |
| User: | Anto |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #11,119 - 3/1/20 2:36 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingDian S200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | KingDian S20060GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingdian 60Gb SSD Pi 4 |
| Test #45,450 - 5/12/21 10:24 am | |
|---|---|
| Score: | 5,574 |
| User: | Gnomuz |
| Brand: | Samsung CM871 M.2 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung MZNLF128HCHP-00004 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Samsung CM871 M.2 120 GB on Pi4 using Argon One M.2 V2 |
| Test #52,445 - 11/11/21 3:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,574 |
| User: | sendit |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | adata su650 usb 3.0 |
| Test #44,241 - 4/22/21 6:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #66,299 - 1/20/23 7:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,573 |
| User: | 86.6mhz |
| Brand: | Intel 335 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSC2CT120A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intel ssd |
| Test #44,621 - 4/29/21 3:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 520 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSC2CW120A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | df |
| Test #7,276 - 1/20/20 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 5,572 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD Plus 240GB SDSSDA-240G on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |