To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #27,403 - 6/19/20 12:42 am | |
|---|---|
| Score: | 5,488 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | OC 1750MHz |
| Test #67,220 - 2/14/23 10:00 am | |
|---|---|
| Score: | 5,488 |
| User: | Christer S |
| Brand: | Samsung 980 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD980250GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Orico M.2 ssd Enclosure with samsung 980 nvme |
| Test #74,976 - 11/25/23 9:58 am | |
|---|---|
| Score: | 5,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung Portable SSD T7 500 GB |
| Test #71,476 - 7/13/23 5:09 am | |
|---|---|
| Score: | 5,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #45,836 - 5/20/21 4:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Yucun R580 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Yucun SH00R060GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #51,534 - 10/22/21 1:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | JMicron Tech 120GB SSD on Pi 4 usimg SATA to USB adapter |
| Test #54,404 - 12/21/21 1:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #40,861 - 2/21/21 6:59 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,487 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SM841 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSDSM8412.57mm128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 128gb SSD |
| Test #63,322 - 10/9/22 3:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,486 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #56,089 - 1/29/22 12:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,486 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crucial 240GB on PI 4 2GB wavlink SATA to USB 3 |
| Test #50,327 - 9/15/21 5:52 am | |
|---|---|
| Score: | 5,486 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi4test |
| Test #21,882 - 4/30/20 12:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SDSSDA-240G SSD om Pi 4 using Startech SATA to USB adapter |
| Test #76,109 - 12/18/23 11:20 am | |
|---|---|
| Score: | 5,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS1000GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | 3xxx |
| Test #59,046 - 4/21/22 4:16 am | |
|---|---|
| Score: | 5,484 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SSD on Pi 4 using Startech SATA to USB adapter |
| Test #59,675 - 5/14/22 4:00 am | |
|---|---|
| Score: | 5,483 |
| User: | abar1969 |
| Brand: | Crucial MX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Crucial CT500MX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | new |
| Test #60,514 - 6/18/22 2:16 am | |
|---|---|
| Score: | 5,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba 3.5" DT Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Toshiba DT02ABA400V |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #63,930 - 11/2/22 3:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,483 |
| User: | Merocle |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Pi CM4 eMMC |
| Test #64,702 - 12/2/22 9:40 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Gigastone Prime Series 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Gigastone SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #49,307 - 8/21/21 9:42 am | |
|---|---|
| Score: | 5,483 |
| User: | Slyter |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #57,556 - 3/3/22 12:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM830 mSATA Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung MZMPC032HBCD-00000 |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | iTCorp 32GB mSATA Mini PCIe |