To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #58,226 - 3/24/22 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 5,483 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD Disk |
| Test #50,983 - 10/5/21 5:18 am | |
|---|---|
| Score: | 5,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #56,096 - 1/29/22 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | integral ssd 240 |
| Test #68,303 - 3/14/23 8:54 am | |
|---|---|
| Score: | 5,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Raspberry PI CM4 8GB RAM 32GB eMMC Stok |
| Test #68,954 - 4/2/23 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 5,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #78,285 - 1/25/24 10:34 am | |
|---|---|
| Score: | 5,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Apacer AS350 Panther Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Apacer AS350128GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi4B+SATA USB |
| Test #26,884 - 6/11/20 11:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | OCZ Agility2 |
| Test #7,600 - 1/25/20 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 5,482 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Red SA500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS100T1R0A-68A4W0 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #27,704 - 6/22/20 2:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,481 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSA2M160G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Interl 160G SSDSA2160G2GC 2.5 on Pi 4 using YOTTAMASTER SATA to USB3 adapter |
| Test #49,604 - 8/28/21 3:50 am | |
|---|---|
| Score: | 5,480 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD Green SATA SSD M.2 2280 |
| Test #55,169 - 1/5/22 3:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,479 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD Blue, 250GB 3D Nand, Sata SSD with Bus 001 Device 004: ID 152d:0583 JMicron Technology Corp. / JMicron USA Technology Corp., now running in quirks mode in USB 3.0 |
| Test #49,101 - 8/16/21 4:44 am | |
|---|---|
| Score: | 5,479 |
| User: | fred |
| Brand: | Corsair Force 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Corsair Force3SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Corsair Force 3 on Pi 4 using Orico Drive Enclosure |
| Test #56,778 - 2/13/22 5:36 am | |
|---|---|
| Score: | 5,479 |
| User: | reza |
| Brand: | Samsung 870 QVO |
| Board: | ODROID HC1 |
| Device: | Samsung SSD870QVO8TB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 870 QVO SSD on HC1 using JMS578 |
| Test #7,596 - 1/25/20 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 5,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | armand |
| Test #24,153 - 5/12/20 7:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,478 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SC311 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SKHynix SC311SATA128GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | a |
| Test #124,424 - 7/7/25 6:52 am | |
|---|---|
| Score: | 5,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Elite Series |
| Board: | 3507A31 |
| Device: | Patriot BurstElite120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #90,364 - 7/2/24 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 5,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend TS120GSSD220S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #66,322 - 1/21/23 5:42 am | |
|---|---|
| Score: | 5,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | xx |
| Test #66,763 - 2/1/23 7:18 am | |
|---|---|
| Score: | 5,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #45,015 - 5/7/21 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda 120 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate BarraCuda120SSDZA250CM10003 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |