To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #45,015 - 5/7/21 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Barracuda 120 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Seagate BarraCuda120SSDZA250CM10003 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #52,153 - 11/5/21 11:09 am | |
|---|---|
| Score: | 5,477 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V300 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SV300S37A120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #53,185 - 11/27/21 9:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #26,063 - 5/31/20 1:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,476 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | pi |
| Test #51,289 - 10/14/21 6:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,475 |
| User: | Pkoorn |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | SDD PI4 |
| Test #65,262 - 12/27/22 3:12 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,475 |
| User: | Kim Bob |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Kim Bob CM4 Uptime Labs Blade RC2 Kioxia Exceria G2 |
| Test #61,190 - 7/16/22 1:57 am | |
|---|---|
| Score: | 5,475 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hikvision E100 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Hikvision HS-SSD-E100256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | External SSD |
| Test #62,593 - 9/9/22 8:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #1,038 - 7/28/19 9:18 am | |
|---|---|
| Score: | 5,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Vertex 4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | OCZ VERTEX4 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | OCZ Vertex4 |
| Test #5,863 - 12/28/19 11:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,474 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SSD Plus 240GB |
| Test #23,373 - 5/6/20 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,472 |
| User: | mstamm |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung Evo830 |
| Test #49,921 - 9/5/21 3:39 am | |
|---|---|
| Score: | 5,472 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT256MX100SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #51,057 - 10/7/21 3:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,472 |
| User: | LaMouche |
| Brand: | Samsung T5 Portable |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung PortableSSDT5 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Samsung T5 on Pi 4 |
| Test #48,202 - 7/24/21 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 5,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport Portable HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | WDC MyPassport0748 |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #42,626 - 3/23/21 10:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend SSD200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS120GSSD220S |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi 4 |
| Test #56,805 - 2/13/22 10:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,471 |
| User: | FJB_ca |
| Brand: | Corsair Force 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Corsair Force3SSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Corsair 120GB SSD with Corsair/Acorb USB/Sata adapter |
| Test #8,972 - 2/16/20 10:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | random 128 GB SSD on generic adaptor |
| Test #61,511 - 7/30/22 10:25 am | |
|---|---|
| Score: | 5,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 840 Pro |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD840PROSeries |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 840 PRO using JMS578 case |
| Test #41,213 - 3/1/21 12:17 am | |
|---|---|
| Score: | 5,471 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 860 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD860EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Samsung 860 EVO 500GB SSD on Pi with Sabrent Ultra Slim USB 3.0 to 2.5-Inch SATA USB Case |
| Test #40,100 - 2/7/21 10:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sandisk 120gb ssd |