To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
| Test #43,423 - 4/6/21 6:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,470 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #2,721 - 10/2/19 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 5,469 |
| User: | esperanza |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Dell XPS M1330 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | xps ssd mint |
| Test #58,910 - 4/15/22 3:46 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,469 |
| User: | Pirata |
| Brand: | Smart M.2 SATA SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Smart SH9M2S86Q120GLE3GC |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | KAB |
| Test #59,342 - 5/1/22 5:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,469 |
| User: | jmsuan |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | PNY CS9001TBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | PNY SSD7CS900-1TB on Pi 4 using included SATA to USB 3.0 adapter |
| Test #69,335 - 4/14/23 8:35 am | |
|---|---|
| Score: | 5,469 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400S37240G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | kingston A400 SSD on Pi4 using JMicro adapter |
| Test #65,461 - 1/3/23 3:51 am | |
|---|---|
| Score: | 5,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Patriot Burst Series |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Patriot Burst |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD USB3 Pi4 |
| Test #76,609 - 12/28/23 12:49 am | |
|---|---|
| Score: | 5,468 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.0 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | RPi CM4 emmc |
| Test #55,483 - 1/13/22 11:04 am | |
|---|---|
| Score: | 5,468 |
| User: | anonymous777 |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using JMicron SATA to USB adapter |
| Test #25,004 - 5/21/20 3:56 am | |
|---|---|
| Score: | 5,468 |
| User: | frans |
| Brand: | Transcend SSD300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Transcend TS32GSSD370 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test |
| Test #66,937 - 2/6/23 8:22 am | |
|---|---|
| Score: | 5,467 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (8GTF4) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 4 1.1 |
| Device: | Samsung 8GTF4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #24,956 - 5/20/20 11:31 am | |
|---|---|
| Score: | 5,466 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS500G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD BLUE 500 SSD |
| Test #25,355 - 5/24/20 2:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850EVO500GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #66,247 - 1/19/23 9:30 am | |
|---|---|
| Score: | 5,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Raspberry Pi4 sata ssd |
| Test #75,354 - 12/3/23 3:00 am | |
|---|---|
| Score: | 5,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #61,251 - 7/18/22 8:55 am | |
|---|---|
| Score: | 5,465 |
| User: | Ivo12s |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | operation test |
| Test #42,782 - 3/26/21 12:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston A400M Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SA400M8120G |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | Kingston A400 SSD with quirks |
| Test #6,279 - 1/4/20 1:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,465 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Backup+ |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Seagate BACKUP+ |
| Class: | HDD (Portable) |
| Test #1,437 - 8/19/19 8:41 am | |
|---|---|
| Score: | 5,464 |
| User: | Punisher |
| Brand: | Corsair Force GS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Corsair ForceGS |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #63,646 - 10/21/22 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 5,464 |
| User: | gforment |
| Brand: | Samsung 860 EVO M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD860EVOM.2250GB |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | asd |
| Test #49,303 - 8/21/21 9:11 am | |
|---|---|
| Score: | 5,463 |
| User: | Slyter |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk 240 SSD on Pi 400 using StarTech SATA to USB adapter |