To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tool: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap
| Test #70,993 - 6/16/23 6:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,093 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit Plus USB 3.1 on Pi 400 |
| Test #58,669 - 4/7/22 12:31 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,092 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Pi4 |
| Test #112,754 - 5/5/25 5:44 am | |
|---|---|
| Score: | 4,092 |
| User: | Paprikodlak |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi 5 128GB SD |
| Test #96,993 - 10/28/24 8:37 am | |
|---|---|
| Score: | 4,092 |
| User: | km |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk ImageMate Pro 128gb on Pi 5 with CQ enabled |
| Test #69,381 - 4/15/23 2:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,091 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY CS900 |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | PNY CS900120GBSSD |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | x |
| Test #98,897 - 11/27/24 3:11 am | |
|---|---|
| Score: | 4,090 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk Extreme SSD 256 GB on Odroid Xu4 using SATA to USB adapter |
| Test #81,896 - 3/19/24 1:22 am | |
|---|---|
| Score: | 4,090 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | RaspiKey eMMC on Pi 4 |
| Test #100,921 - 1/1/25 4:55 am | |
|---|---|
| Score: | 4,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | crucial P3 Plus PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD |
| Test #20,132 - 4/23/20 7:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Dell Latitude 5480 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Kingston A400 SSD on Pi 4 using StarTech SATA to USB adapter |
| Test #129,823 - 12/23/25 7:13 am | |
|---|---|
| Score: | 4,089 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | newsd |
| Test #103,055 - 2/4/25 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 4,088 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | [B |
| Test #100,824 - 12/30/24 7:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,087 |
| User: | recalbox |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport264F |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | raspberry pi ssd |
| Test #61,850 - 8/10/22 12:54 pm | |
|---|---|
| Score: | 4,087 |
| User: | wester_minsk |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Rockchip RK3318 Box |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | RK3318 TV BOX Netac 256 |
| Test #92,412 - 8/7/24 9:21 am | |
|---|---|
| Score: | 4,086 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Bar Plus 128GB |
| Test #77,594 - 1/16/24 6:56 am | |
|---|---|
| Score: | 4,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData AXNS381E |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | AData AXNS381E-256GM-B |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Test #16,264 - 4/10/20 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 4,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS120G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD GREEN M.2 SATA SSD 120GB on Pi |
| Test #6,013 - 12/31/19 7:37 am | |
|---|---|
| Score: | 4,085 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green M.2 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | WDC WDS240G2G0B-00EPW0 |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | WD Green SSD |
| Test #64,344 - 11/20/22 12:34 am | |
|---|---|
| Score: | 4,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD 128 on PI 4 |
| Test #100,625 - 12/28/24 6:30 am | |
|---|---|
| Score: | 4,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme microSDXC UHS-I Card |
| Test #96,991 - 10/28/24 8:25 am | |
|---|---|
| Score: | 4,084 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |