To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #128,426 - 11/3/25 10:36 am | |
|---|---|
| Score: | 3,577 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (FE2Y7) |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | Samsung FE2Y7 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #105,885 - 4/1/25 3:18 am | |
|---|---|
| Score: | 3,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Mushkin Chronos Series |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Mushkin MKNSSDCR120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | first test |
| Test #130,639 - 1/18/26 12:54 am | |
|---|---|
| Score: | 3,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (AJNB4) |
| Board: | ODROID C2 |
| Device: | Samsung AJNB4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | odroid C2 Samsung eMMC |
| Test #71,461 - 7/12/23 2:19 am | |
|---|---|
| Score: | 3,576 |
| User: | LSFTech_LibreLeFrite_eMMCv4 |
| Brand: | Samsung eMMC (AJTD4) |
| Board: | Libre Computers La Frite |
| Device: | Samsung AJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | LSFTech_LibreLeFrite_eMMCv4 |
| Test #79,173 - 2/8/24 1:15 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung USB 125GB |
| Test #14,192 - 3/29/20 11:02 am | |
|---|---|
| Score: | 3,576 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Intel SSDSA2M080G2GC |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | RPI4 with old Intel SSD (80GB) and USB/SATA adapter |
| Test #26,658 - 6/8/20 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,575 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston HyperX 3K |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SH103S3120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #65,434 - 1/2/23 6:57 am | |
|---|---|
| Score: | 3,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (BJTD4) |
| Board: | ODROID XU4 |
| Device: | Samsung BJTD4 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | eMMC |
| Test #3,043 - 10/16/19 5:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,574 |
| User: | cafs |
| Brand: | Kingston A400S Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SA400S37120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Kingston A400 |
| Test #42,323 - 3/19/21 11:28 am | |
|---|---|
| Score: | 3,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | ubuntu-64-SSD |
| Test #131,822 - 2/24/26 8:48 am | |
|---|---|
| Score: | 3,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD OEM (128GB) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Kingston 128GB |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #75,704 - 12/11/23 6:01 am | |
|---|---|
| Score: | 3,574 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital My Passport SSD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC MyPassport25F3 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #128,702 - 11/12/25 11:51 am | |
|---|---|
| Score: | 3,571 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | HP eMMC (DF401) |
| Board: | 075CGM |
| Device: | HP DF401 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #51,900 - 10/30/21 8:20 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,569 |
| User: | sistemaprueba |
| Brand: | Microsoft Azure Virtual Hard Disk |
| Board: | Microsoft Virtual Machine |
| Device: | Microsoft VirtualDisk |
| Class: | Virtual |
| Note: | prueba |
| Test #7,101 - 1/17/20 3:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,569 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend MTS Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Transcend TS120GMTS420S |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |
| Note: | Transcend TS120GTM |
| Test #74,777 - 11/20/23 5:23 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,569 |
| User: | zimbu |
| Brand: | Team SD (TF128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Team TF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | TeamGroup High Endurance 128 GB on RPi 5 |
| Test #126,435 - 9/5/25 1:02 am | |
|---|---|
| Score: | 3,568 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SSSTC CL1 M.2 NVMe SSD |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | SSSTC CL1-3D128-Q11NVMeSSSTC128GB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Test #79,656 - 2/15/24 9:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (A3A44) |
| Board: | StarFive VisionFive 2 |
| Device: | Foresee A3A44 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | Hardkernel eMMC v0.4 128GB |
| Test #27,511 - 6/20/20 7:50 am | |
|---|---|
| Score: | 3,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Test #40,703 - 2/19/21 1:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 3,567 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Sabrent M.2 NVMe Enclosure |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Sabrent SABRENTExternal |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | sabret |