To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #102,204 - 1/21/25 5:48 am | |
|---|---|
| Score: | 2,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Test #72,934 - 9/8/23 10:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,343 |
| User: | fuzznec |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Silicon Power 512GB Micro SD Card U3 V30 PI4 |
| Test #63,249 - 10/6/22 9:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,343 |
| User: | webgate |
| Brand: | Apacer AS2280P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Apacer AS2280P41TB |
| Class: | SSD (M.2 NVMe) |
| Note: | AXAGON EEM2-UG2 USB |
| Test #58,779 - 4/11/22 6:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit |
| Test #12,385 - 3/13/20 11:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SDSSDP064G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #124,974 - 7/22/25 9:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SD64G) |
| Board: | ky x1 orangepi-rv2 board |
| Device: | Lexar SD64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Kingston G4 64Gb |
| Test #82,582 - 3/25/24 2:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk SP32G SDCard on Pi 5 |
| Test #12,123 - 3/11/20 2:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Intel SSDSA2CW120G3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | usb ssd |
| Test #59,135 - 4/23/22 2:51 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,342 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 313 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intel SSDSA2CW120G3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | intel-ssd |
| Test #61,388 - 7/24/22 12:24 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,342 |
| User: | raspiNewbee |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.0 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas U3 A2 Rasp400 SD Card |
| Test #68,082 - 3/9/23 2:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,341 |
| User: | atupaitso |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston canvas go plus microsd 64GB on Rpi4 2GB |
| Test #6,728 - 1/10/20 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial MX100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial CT256MX100SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | crucial 256gb over 2.0 |
| Test #128,167 - 10/25/25 10:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SD-CARD |
| Test #21,657 - 4/29/20 2:32 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | OCZ Agility 3 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | OCZ AGILITY3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | MY64SSD |
| Test #98,032 - 11/13/24 11:53 am | |
|---|---|
| Score: | 2,341 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Select (SDCHE) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SDCHE |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test |
| Test #46,561 - 6/10/21 5:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,340 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | BRAVEEAGLE 2.5" SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | BRAVEEAGLE SSD48GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | BraveEagel SSD, china adaptor |
| Test #56,911 - 2/16/22 5:01 am | |
|---|---|
| Score: | 2,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #77,651 - 1/17/24 3:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SH920m |
| Board: | ASUS Tinker Board S |
| Device: | SKHynix HFS128G3AMNB-2200A |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #62,406 - 9/3/22 6:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Oracle Cloud Storage |
| Board: | QEMU KVM Virtual Machine |
| Device: | Oracle |
| Class: | Virtual |
| Note: | Hiramoto-City |
| Test #65,397 - 1/1/23 9:09 am | |
|---|---|
| Score: | 2,338 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Z400s |
| Board: | Radxa ROCK Pi 4C |
| Device: | SanDisk SD8SBAT128G1002 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | hitt |