To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #76,752 - 12/30/23 12:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,348 |
| User: | compyng |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JE4S5) |
| Board: | Firefly ROC-RK3328-CC |
| Device: | Samsung JE4S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | libre renegade with samsung pro endurance sd card |
| Test #72,998 - 9/12/23 2:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | test |
| Test #101,856 - 1/14/25 9:39 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,348 |
| User: | EnTerr |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go! Plus 64GB A2 U3 on Pi 4 |
| Test #43,395 - 4/6/21 8:45 am | |
|---|---|
| Score: | 2,348 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit Plus 32GB on Pi4 |
| Test #80,240 - 2/27/24 4:13 am | |
|---|---|
| Score: | 2,347 |
| User: | mypi |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | mypi |
| Test #8,931 - 2/16/20 2:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,347 |
| User: | arto |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung USB3 Stick |
| Test #10,208 - 2/24/20 1:18 am | |
|---|---|
| Score: | 2,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow mS200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SMS200S330G |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Note: | ssd |
| Test #6,726 - 1/10/20 11:46 am | |
|---|---|
| Score: | 2,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #91,320 - 7/20/24 12:04 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,346 |
| User: | aaa |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | IBM System X3100 M4 -[2582AC1]- |
| Device: | WDC WDS240G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | first |
| Test #46,239 - 5/31/21 9:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Crucial CT120BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #40,774 - 2/20/21 6:59 am | |
|---|---|
| Score: | 2,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Test #41,115 - 2/27/21 3:35 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,346 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SSDNow V200 |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Kingston SV200S3128G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | pi 4 ssd usb 3 |
| Test #49,762 - 9/1/21 2:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,345 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | TCSUNBOW M1 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | TCSUNBOW M132GB |
| Class: | SSD (mSATA) |
| Test #42,718 - 3/25/21 1:57 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair P128 Series |
| Board: | NVIDIA Jetson Nano Kit |
| Device: | Corsair CMFSSD-128GBG2D |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #8,104 - 2/5/20 3:40 am | |
|---|---|
| Score: | 2,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung PM800 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSDPM8002.5256GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #400 - 6/7/19 6:40 am | |
|---|---|
| Score: | 2,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Test #14,436 - 4/1/20 6:46 am | |
|---|---|
| Score: | 2,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung SSD850120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #86,256 - 4/29/24 10:26 am | |
|---|---|
| Score: | 2,344 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AMD R5 2.5" SATA SSD |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | AMD R5SL256G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | AMD ssd 250Gb |
| Test #127,836 - 10/15/25 5:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,344 |
| User: | dbl0null |
| Brand: | Western Digital Blue 3D NAND |
| Board: | Orange Pi PC 2 |
| Device: | WDC WDS250G2B0A-00SM50 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Orange Pi PC2 USB-SSD |
| Test #52,281 - 11/8/21 5:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,343 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso Top M.2 SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Intenso JAJM600M512C |
| Class: | SSD (M.2 SATA) |