To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #20,525 - 4/25/20 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 2,187 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Green |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WDS120G2G0A-00JH30 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | WD GREEN 120GB |
| Test #26,489 - 6/6/20 12:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,187 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Lexar USBFlashDrive |
| Class: | USB Flash |
| Note: | USBstick on port 3.1 |
| Test #78,836 - 2/2/24 10:58 am | |
|---|---|
| Score: | 2,187 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FD4Q5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #72,251 - 8/11/23 7:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair Force GT Series |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Corsair ForceGT |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Corsair |
| Test #96,966 - 10/28/24 5:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SDU1 |
| Class: | A1 C6 V6 |
| Note: | test |
| Test #98,097 - 11/14/24 8:39 am | |
|---|---|
| Score: | 2,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar LX128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | . |
| Test #5,629 - 12/24/19 2:57 am | |
|---|---|
| Score: | 2,185 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sss |
| Test #61,930 - 8/13/22 10:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | ASandisk Extreme PRo 128GB |
| Test #98,386 - 11/18/24 11:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (00000) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung 00000 |
| Class: | C10 U3 |
| Test #24,546 - 5/16/20 12:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,184 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital Blue 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | WDC WD10EZEX-22MFCA0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Note: | WD 10EZEX SATA on Pi 4 using BENFEI SATA to USB adapter |
| Test #25,319 - 5/24/20 4:39 am | |
|---|---|
| Score: | 2,183 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial M4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Crucial M4-CT128M4SSD2 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi 4 Crucial 128GB SSD |
| Test #14,061 - 3/28/20 3:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,183 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Note: | SanDisk Extream USB stick 64GB |
| Test #21,511 - 4/29/20 3:52 am | |
|---|---|
| Score: | 2,183 |
| User: | jonmi5 |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (SLD32) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Foresee SLD32 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | EMMC 5.1 32GB |
| Test #5,334 - 12/18/19 3:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,183 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | KingSpec P4 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | KingSpec P4-120 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #81,365 - 3/10/24 6:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,183 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic SSD |
| Board: | Orange Pi Zero 3 |
| Device: | Generic GenericSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | OPIZ3 with SSD 128GB Goldenfir |
| Test #89,710 - 6/20/24 4:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,183 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA16G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA16G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | ssd1 |
| Test #57,225 - 2/22/22 4:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,182 |
| User: | adian009 |
| Brand: | KingDian S100 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | KingDian S10016GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Ugreen SATA II USB 3.0 with Kingdian 16GB SSD |
| Test #42,449 - 3/21/21 3:34 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,181 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung T7 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Samsung PSSDT7 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | sad |
| Test #844 - 7/16/19 10:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,181 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Test #331 - 5/26/19 1:58 am | |
|---|---|
| Score: | 2,180 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SDSSDA120G |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SanDisk SSD Plus |