To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #44,658 - 4/30/21 4:10 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,110 |
| User: | jobenvil |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Raspberry Pi 3 Model B Plus rootfs on SanDisk Extreme USB 3.0 - performance |
| Test #68,137 - 3/10/23 11:49 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,110 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SSD SAMSUNG NVMe |
| Test #129,279 - 12/5/25 8:19 am | |
|---|---|
| Score: | 2,109 |
| User: | Jose_Hamilton |
| Brand: | Crucial BX500 Series |
| Board: | Orange Pi Zero 2 |
| Device: | Crucial CT240BX500SSD1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #12,272 - 3/12/20 9:34 am | |
|---|---|
| Score: | 2,109 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intenso SSDSataIII Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Intenso SSDSATAIII |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Pi 3+B ASM1051E|1053E|1153 |
| Test #93,614 - 8/28/24 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,108 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO (EC2QT) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EC2QT |
| Class: | C10 U3 |
| Note: | Samsung 2 TB |
| Test #89,725 - 6/21/24 2:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,108 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Kingston SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #99,224 - 12/3/24 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 2,107 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SD Card Samsung |
| Test #25,321 - 5/24/20 5:15 am | |
|---|---|
| Score: | 2,107 |
| User: | ok |
| Brand: | Longsys Foresee eMMC (SLD32) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Foresee SLD32 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Note: | iuj |
| Test #122,932 - 5/27/25 7:14 am | |
|---|---|
| Score: | 2,107 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Endurance (JE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung JE4S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | sd card pi 5 |
| Test #128,250 - 10/28/25 12:48 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,107 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO A2(SR128) on Pi 5 internal reader |
| Test #77,640 - 1/17/24 7:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,107 |
| User: | aboulfad |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Fit 64G usb2 rpi5 |
| Test #64,082 - 11/9/22 7:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,107 |
| User: | kmf |
| Brand: | Silicon Power A55 Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SP SolidStateDisk |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Silicon Power model: SPCC Solid State Disk size: 238.47 GiB on Pi 3B using Logitecs SATA to USB3.2 adapter |
| Test #44,571 - 4/28/21 7:55 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,106 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Corsair P128 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Corsair CMFSSD-64D1 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #54,896 - 12/31/21 12:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,106 |
| User: | Lazvon |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Pi4 2GB Canvas Go Plus 64GB SDXC overclock 2147/750 |
| Test #56,299 - 2/3/22 7:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,105 |
| User: | asmith |
| Brand: | Orico GV100 |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Orico GV100-128G |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | other |
| Test #82,814 - 3/27/24 5:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | C10 U1 |
| Test #125,795 - 8/16/25 6:59 am | |
|---|---|
| Score: | 2,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SSD |
| Test #129,306 - 12/6/25 10:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,105 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #70,072 - 5/10/23 5:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD128) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Microcanter a2 128 microsd |
| Test #2,445 - 9/21/19 2:53 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,103 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Fujitsu F200 Xintor Series |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | Fujitsu F200 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |