To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #125,684 - 8/11/25 12:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,043 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #130,500 - 1/14/26 3:18 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,043 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sdcard |
| Test #131,806 - 2/24/26 3:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,043 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD SanDisk |
| Test #131,826 - 2/24/26 11:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #127,876 - 10/16/25 7:03 am | |
|---|---|
| Score: | 2,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung GE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung256 |
| Test #8,657 - 2/15/20 5:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | test3 |
| Test #92,492 - 8/8/24 7:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Test #63,142 - 10/2/22 4:53 am | |
|---|---|
| Score: | 2,042 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba OCZ TR200 Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Toshiba TR200 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba model: TR200 size: 223.57 GiB and Western Digital model: WD20SPZX-22UA7T0 on Pi 4 using JMicron SATA to USB |
| Test #57,162 - 2/21/22 1:01 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,042 |
| User: | 999999 |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston Canvas Go!Plus 64GB (SDCG3-64GB) (Texas Instruments SD64G 12/2021) Class: A2 C10 V30 U3 |
| Test #129,061 - 11/28/25 1:00 am | |
|---|---|
| Score: | 2,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #24,966 - 5/20/20 3:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,041 |
| User: | LesSim |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Samsung Pen Drive 32Gb on Pi 4 |
| Test #106,406 - 4/14/25 10:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Raspberry Pi SSD Kit |
| Test #78,785 - 2/1/24 6:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EE4S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EE4S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | t |
| Test #84,009 - 4/6/24 7:56 am | |
|---|---|
| Score: | 2,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Panasonic SD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Panasonic SD64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #84,555 - 4/11/24 1:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,041 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS240GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #103,207 - 2/6/25 11:16 am | |
|---|---|
| Score: | 2,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | test with ssd |
| Test #94,804 - 9/18/24 11:55 am | |
|---|---|
| Score: | 2,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #55,180 - 1/6/22 1:49 am | |
|---|---|
| Score: | 2,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 400 1.1 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Rpi400 Stock Kingston SDCG3/64GB |
| Test #131,950 - 2/28/26 3:32 am | |
|---|---|
| Score: | 2,040 |
| User: | gray |
| Brand: | Lexar SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Lexar USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk |
| Test #126,187 - 8/28/25 10:56 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,040 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk msd |