To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #98,008 - 11/13/24 6:51 am | |
|---|---|
| Score: | 2,030 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SD128 |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Test #97,905 - 11/11/24 5:13 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,029 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | microSD |
| Test #128,247 - 10/28/25 11:44 am | |
|---|---|
| Score: | 2,029 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | MicroSD |
| Test #74,344 - 11/17/23 9:01 am | |
|---|---|
| Score: | 2,029 |
| User: | no |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (FD4Q9) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Samsung FD4Q9 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | karalb |
| Test #76,390 - 12/23/23 7:53 am | |
|---|---|
| Score: | 2,029 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Micro Center SD OEM (SDABC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | MicroCenter SDABC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Netac 64GB micro sd on pi5 |
| Test #101,240 - 1/5/25 6:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,028 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | waveshare nvme case |
| Test #103,763 - 2/15/25 7:24 am | |
|---|---|
| Score: | 2,028 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | micosd Samsung |
| Test #128,117 - 10/24/25 8:00 am | |
|---|---|
| Score: | 2,028 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | samsung micro |
| Test #131,531 - 2/15/26 4:22 am | |
|---|---|
| Score: | 2,028 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SANDISK Extreme PRO microSDXC pi 5 |
| Test #127,559 - 10/6/25 1:38 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,027 |
| User: | test1 |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung SD card on Pi 5 |
| Test #122,661 - 5/26/25 7:59 am | |
|---|---|
| Score: | 2,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk microSD card on Pi 5 |
| Test #75,795 - 12/13/23 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 2,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power USB Flash Drive |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | SP UFD3.0Silicon-Power16G |
| Class: | USB Flash |
| Note: | test |
| Test #13,348 - 3/22/20 8:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba Canvio 2.5" MQ Series |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Toshiba MQ04UBF100 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Toshiba Canvio Slim USB 3.0 on Pi 4 |
| Test #18,467 - 4/16/20 6:34 am | |
|---|---|
| Score: | 2,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Pro USB |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk pSSD |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | SanDisk Extreme Pro 128 GB |
| Test #97,641 - 11/8/24 9:23 am | |
|---|---|
| Score: | 2,027 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #130,123 - 1/3/26 4:33 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Boot Drive |
| Test #12,240 - 3/11/20 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,026 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Test #13,766 - 3/26/20 11:50 am | |
|---|---|
| Score: | 2,026 |
| User: | Corpo |
| Brand: | Monster Digital Overdrive 3.0 Portable SSD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Monster Overdrive3.0 |
| Class: | SSD (Portable) |
| Note: | Monster 128gb USB3.0 SSD |
| Test #63,094 - 9/29/22 3:35 am | |
|---|---|
| Score: | 2,025 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 750 EVO |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Samsung SSD750EVO120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Raspi3 with samsung 256GB |
| Test #129,698 - 12/18/25 11:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,025 |
| User: | garazh |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | garazh |