To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #4,644 - 12/4/19 12:29 am | |
|---|---|
| Score: | 2,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Extreme Go USB |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk Extreme |
| Class: | USB Flash |
| Test #24,737 - 5/18/20 2:53 am | |
|---|---|
| Score: | 2,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Crucial RealSSD C300 Series |
| Board: | Raspberry Pi 2B 1.1 |
| Device: | Crucial C300-CTFDDAC064MAG |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | SSD 64gb |
| Test #132,634 - 3/31/26 1:30 am | |
|---|---|
| Score: | 2,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #67,122 - 2/11/23 5:43 am | |
|---|---|
| Score: | 2,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung 850 EVO |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Samsung SSD850EVO250GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #77,886 - 1/21/24 11:17 am | |
|---|---|
| Score: | 2,007 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #76,827 - 1/1/24 7:07 am | |
|---|---|
| Score: | 2,006 |
| User: | jchidley |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme Pro U3 A2 128GB Pi 5 |
| Test #63,078 - 9/28/22 12:07 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,006 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Kingston SD Canvas Go! Plus (SD64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Kingston SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #81,522 - 3/13/24 2:39 am | |
|---|---|
| Score: | 2,006 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | RPI.VN |
| Test #83,224 - 3/30/24 8:33 am | |
|---|---|
| Score: | 2,006 |
| User: | dfreer |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SAMSUNG EVO Select 512GB microSDXC on Raspberry Pi 5 8GB |
| Test #96,669 - 10/23/24 11:12 am | |
|---|---|
| Score: | 2,006 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #86,510 - 5/2/24 6:39 am | |
|---|---|
| Score: | 2,006 |
| User: | Nicola |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | NVME 3 test Raspberry Pi 5 |
| Test #118,574 - 5/21/25 12:40 am | |
|---|---|
| Score: | 2,006 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR128) |
| Board: | Raspberry Pi 500 1.0 |
| Device: | SanDisk SR128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #67,879 - 3/4/23 11:48 am | |
|---|---|
| Score: | 2,006 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Ornage Pi5 (Sabrent 1TB Rocket NVMe PCIe M.2 2242 DRAM)) |
| Test #132,565 - 3/25/26 5:27 am | |
|---|---|
| Score: | 2,006 |
| User: | MICROSD SCRAUSA |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | m |
| Test #93,669 - 8/29/24 9:20 am | |
|---|---|
| Score: | 2,005 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A1 (SP32G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | SanDisk SP32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #129,688 - 12/18/25 7:41 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,005 |
| User: | kene |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (EF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung EF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO PLUS 512GB on Pi 5 4GB (trixie 64-bit) |
| Test #130,619 - 1/17/26 2:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 2,005 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Sd card on pi5 |
| Test #106,882 - 4/26/25 6:37 am | |
|---|---|
| Score: | 2,005 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | crucial 1tb nvme m2 |
| Test #125,716 - 8/12/25 9:12 am | |
|---|---|
| Score: | 2,005 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Transcend USD240I 20GB on Pi 4 |
| Test #81,468 - 3/12/24 8:59 am | |
|---|---|
| Score: | 2,005 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Premier-X (SD32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD32G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Generic MicroSD |