To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #130,613 - 1/17/26 12:28 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR01T) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SanDisk SR01T |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk 1TB ExtremePro MicroSD, Raspberry Pi 5 |
| Test #87,804 - 5/19/24 3:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,964 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #82,953 - 3/28/24 5:21 am | |
|---|---|
| Score: | 1,964 |
| User: | tonySP |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | pi 5 sd extreme |
| Test #84,060 - 4/6/24 4:37 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,963 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Test |
| Test #76,689 - 12/29/23 1:30 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,963 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | [C |
| Test #62,522 - 9/7/22 8:21 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,963 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung eMMC (4FPD3) |
| Board: | Raspberry Pi Compute Module 3 1.0 |
| Device: | Samsung 4FPD3 |
| Class: | MMC (Embedded) |
| Test #11,840 - 3/8/20 10:01 am | |
|---|---|
| Score: | 1,963 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS480GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | sandisk usb adapter pi 4 |
| Test #4,278 - 11/28/19 12:51 am | |
|---|---|
| Score: | 1,963 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Seagate Momentus Thin |
| Board: | Lenovo IdeaPad S400 |
| Device: | Seagate ST500LT012-9WS142 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | hdd st |
| Test #90,536 - 7/5/24 3:02 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Lexar SD 633x |
| Board: | FriendlyElec NanoPi R6C |
| Device: | Lexar LX64G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Test #79,867 - 2/19/24 4:29 am | |
|---|---|
| Score: | 1,962 |
| User: | sfy |
| Brand: | Samsung SD EVO (GF8S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GF8S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung EVO Select XCI A2 512 GB |
| Test #97,024 - 10/28/24 4:27 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,962 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN32G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN32G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,521 - 11/20/24 2:22 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,961 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDiskSDXC |
| Test #19,752 - 4/22/20 2:45 am | |
|---|---|
| Score: | 1,961 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SSD Plus |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | SanDisk SSDPLUS120GB |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Sandisk SSD plus on Pi3+ USB2 |
| Test #44,351 - 4/24/21 5:09 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,961 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk Z400s |
| Board: | Orange Pi PC |
| Device: | SanDisk SD8SBAT128G1122 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | asd |
| Test #73,111 - 9/16/23 9:14 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD Pro Elite (SD64G) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | PNY SD64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #98,337 - 11/17/24 5:19 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro (SP64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SP64G |
| Class: | C10 U3 |
| Test #101,184 - 1/4/25 9:03 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,960 |
| User: | lostgeek |
| Brand: | Western Digital Blue 2.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | WDC WD5000LPCX-60VHAT0 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | WD500 5400 Blue SATA USB3 |
| Test #96,321 - 10/16/24 1:52 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Toshiba SD (SA64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Toshiba SA64G |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | Toshiba - Model: SA64G |
| Test #82,559 - 3/24/24 5:25 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,960 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | wsandisk extreme 256gb A2 |
| Test #86,160 - 4/28/24 2:42 am | |
|---|---|
| Score: | 1,959 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SN256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SN256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |