To run the benchmark paste/type: sudo curl https://raw.githubusercontent.com/TheRemote/PiBenchmarks/master/Storage.sh | sudo bash
⚠️ New tools: find the cheapest single board computer listings at sbc.cheap and mini PCs at minipc.cheap!
| Test #73,337 - 9/27/23 6:02 am | |
|---|---|
| Score: | 1,942 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A1 (SE32G) |
| Board: | Orange Pi 5 Plus |
| Device: | SanDisk SE32G |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | Kingston |
| Test #97,401 - 11/4/24 1:07 am | |
|---|---|
| Score: | 1,942 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | PNY SD High Performance (SD128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | PNY SD128 |
| Class: | C10 U1 |
| Note: | Samsung SD-Card 128GB on Pi 5 using bookworm, no SATA to USB adapter |
| Test #90,183 - 6/29/24 9:53 am | |
|---|---|
| Score: | 1,941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Test #84,307 - 4/8/24 10:54 am | |
|---|---|
| Score: | 1,941 |
| User: | kbm + exbom + pi4 |
| Brand: | SanDisk SD Ultra A1 (SC64G) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | SanDisk SC64G |
| Class: | A1 C10 U1 |
| Note: | KBM 1Tb ssd on pi4 using jms578 adapter exbom |
| Test #86,704 - 5/4/24 4:11 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Plus (JD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung JD2S5 |
| Class: | C10 V30 U3 |
| Note: | test |
| Test #71,113 - 6/22/23 3:08 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Intel 335 Series |
| Board: | Orange Pi 3 LTS |
| Device: | Intel SSDSC2CT180A3 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Test #88,005 - 5/28/24 4:37 am | |
|---|---|
| Score: | 1,941 |
| User: | OpenBox |
| Brand: | Transcend (USDU1) |
| Board: | Orange Pi 5 |
| Device: | Transcend USDU1 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | House microSD card |
| Test #54,715 - 12/28/21 1:44 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,941 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Generic USB Disk |
| Board: | Raspberry Pi 3B 1.2 |
| Device: | Generic GenericFlashDisk |
| Class: | USB Flash |
| Note: | Kingfast mSATA 128GB on USB2 adapter |
| Test #4,950 - 12/9/19 10:32 am | |
|---|---|
| Score: | 1,940 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | AData SU650 |
| Board: | Raspberry Pi 3B+ 1.3 |
| Device: | AData SU650 |
| Class: | SSD (2.5" SATA) |
| Note: | Adata 120gb ssd rpi3b+ |
| Test #1,448 - 8/19/19 6:29 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,940 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung Fit Plus |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.1 |
| Device: | Samsung FlashDriveFIT |
| Class: | USB Flash |
| Test #77,838 - 1/20/24 5:16 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,940 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD EVO+ (ED2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung ED2S5 |
| Class: | A1 C10 V10 U3 |
| Note: | test2 |
| Test #86,764 - 5/5/24 10:10 am | |
|---|---|
| Score: | 1,940 |
| User: | dnsmichi |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR256) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR256 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SanDisk Extreme PRO A2 256 GB on Pi 5 |
| Test #87,139 - 5/9/24 6:18 am | |
|---|---|
| Score: | 1,940 |
| User: | LM |
| Brand: | SanDisk SD Extreme A2 (SF128) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SF128 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Sandisk Extreme Pro |
| Test #99,011 - 11/29/24 9:39 am | |
|---|---|
| Score: | 1,939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Silicon Power SD (SPCC) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SP SPCC |
| Class: | A1 C10 V10 U1 |
| Note: | SD Card 2 |
| Test #100,945 - 1/1/25 12:58 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,939 |
| User: | JeffMcClain |
| Brand: | Samsung SD EVO Select (GD2S5) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | Samsung GD2S5 |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | RPi5 8GB uSD Samsung 128GB |
| Test #81,723 - 3/17/24 11:35 am | |
|---|---|
| Score: | 1,939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Western Digital VelociRaptor 3.5" HDD |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.5 |
| Device: | WDC WD3000HLHX-01JJPV0 |
| Class: | HDD (3.5" SATA) |
| Test #78,013 - 1/22/24 11:11 am | |
|---|---|
| Score: | 1,939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Samsung SD Pro Ultimate (YE4SD) |
| Board: | Raspberry Pi 4B 1.4 |
| Device: | Samsung YE4SD |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | Samsung |
| Test #105,826 - 3/29/25 1:00 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,939 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SanDisk SD Extreme Pro A2 (SR64G) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.0 |
| Device: | SanDisk SR64G |
| Class: | A2 C10 V30 U3 |
| Note: | SR64G |
| Test #132,474 - 3/18/26 10:06 pm | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | SKHynix SD OEM (USD00) |
| Board: | Raspberry Pi 5B 1.1 |
| Device: | SKHynix USD00 |
| Class: | A1 C10 V30 U3 |
| Note: | sandisk ext in pi5 |
| Test #85,603 - 4/22/24 10:38 am | |
|---|---|
| Score: | 1,938 |
| User: | Anonymous |
| Brand: | Hitachi TravelStar 5400RPM |
| Board: | Mac mini (Late 2014) |
| Device: | Hitachi HDDHTS545050A7E362 |
| Class: | HDD (2.5" SATA) |
| Note: | Macmini7,1 |